Odpowiedzi

2012-08-05T21:20:31+02:00


       Tematem mojej dzisiejszej pracy będzie odpowiedż na pytanie "Czy warto uczyć się języków obcych ? ". Po przemyśleniu wszystkich za i przeciw , zdecydowanie odpowiadam, że warto uczyć się języków obcych, ponieważ dzięki temu poszerzamy swoje horyzonty, mamy większą wiedzę. Aby  potwierdzić swoją tezę,  posłużę się kilkoma argumentami.

        Sądzę, że warto uczyć sie języków obcych, ponieważ cały świat integruje się, a znajomość wielu języków może nam bardzo ułatwić komunikację z cudzoziemcami. Wyjeżdżając za granicę możemy czuć się pewnie i swobodnie, gdyż znając obcy jezyk nie mamy obaw , że będziemy błądzić w obcym państwie. Możemy korzystać ze stron w obcym jezyku. Nie musimy nikogo pytać gdzie znajduje się dana ulica czy jakiś budynek urzędowy, bo z łatwoscią trafimy tam gdzie chcemy. Poza tym znając języki obce możemy pracować wszędzie tam gdzie nam się tylko wymarzy. Będziemy potrafili poradzić sobie w każdej sytuacji.

         Kolejnym argumentem jest to, iż w obecnych czasach pracodawcy coraz częściej wymagają, aby pracownicy posługiwali się biegle kilkoma językami. Osoba bezrobotna, która zna języki obce ma większą szansę na otrzymanie posady , niż osoba, która nie zna języków wcale. Jeżeli pracodawca zatrudni pracownika , który świetnie zna języki obce, to taki pracownik może liczyć na podwyżkę i szacunek przełożonego. Często przełożeni wysyłają pracownika w delegację za granicę, dlatego znajomość języków obcych jest bardzo przydatna.
         
         Następnym argumentem przemawiającym za tym , że warto uczyć się języków obcych jest to, że znajomość języków obcych pozwala nam dostać się do upragnionej szkoły. Im więcej języków znamy, tym bardziej zwiększamy swoją szansę na upragnioną szkołę. Warto więc zadbać o to, aby nasza znajomość językółw obcych była na najwyższym poziomie.

         Uważam, że osoba, która zna języki obce jest mile widziana w każdym towarzystwie. Taki człowiek ma satysfakcję z osiąganych sukcesów, jest pewny swoich umiejętności , ma poczucie własnej wartości. Wiadomo , że nic nie przychodzi w życiu łatwo, a na sukces trzeba ciężko pracować. Ale warto rozwijać swoje umiejętności, ponieważ w przyszłości mogą się one nam  bardzo przydać.

         Podsumowując uważam, iż warto uczyć się języków obcych , ponieważ w dzisiejszych czasach społeczeństwo stawia coraz wyższe wymagania, a w swojej argumentacji potwierdzilam tezę , którą zamieściłam na wstępie.

12 4 12
2012-08-05T22:14:13+02:00

Uważam , że w dzisiejszych czasach stawianie pytania "Czy warto uczyć się języków obcych ? " jest sztuką dla sztuki. Większość ludzi na tak postawione pytanie bez zastanowienia odpowie - tak. Ja też nie będę oryginalny i odpowiem na to pytanie w ten sam sposób.  

        W dzisiejszym zglobalizowanym świecie najcenniejsza jest informacja. Ważne informacje powstają każdego dnia, w różnych zakątkach świata. Dotarcie do takiej informacji, zrozumienie jej i właściwe wykorzystanie może być żródłem sukcesu. Taki sam priorytet ma możliwość wymiany informacji z innymi osobami z całego świata. W czasach youtube i facebooka brak możliwości korzystania z całego bogactwa tych środków wymiany informacji jest kalectwem. Dla osób pragnących podnieść swój poziom wiedzy dostęp do obcojęzycznych stron internetowych zawierających informacje o najnowszych osiągnięciach w wielu dziedzinach nauki jest podstawą do samodoskonalenia i rozwoju własnej kariery naukowej.

            Innym argumentem przemawiającym za koniecznością znajomości języków jest fakt, że w dzisiejszych czasach występuje konieczność elastycznego podejścia do kwestii zatrudnienia. Firmy międzynarodowe otwierają swoje przedstawicielstwa w różnych krajach i poszukują tam pracowników znających języki obce. Szczególnie dla młodych ludzi możliwość zrobienia kariery w międzynarodowej korporacji bez wyjeżdżania z kraju, a tylko dzięki znajomości języków powinna być wystarczającym argumentem.

            Kolejny argument to wygoda własna i bezpieczeństwo. Znajomość języków pozwala na czytanie książek, oglądanie filmów czy słuchanie piosenek w oryginale, bez konieczności zdawania się na  oficjalne, często komercyjne tłumaczenia. Czerpanie niewątpliwej przyjemności z obcowaniem ze sztuką w takiej postaci w jakiej została stworzona powinno być ważną przesłanką. Istotne są także elementy bezpieczeństwa. Już podstawowa znajomość języka pozwoli nam na swobodne poruszanie się w przestrzeni publicznej w obcym kraju. Korzystanie z komunikacji, zrobienie zakupów czy wezwanie pomocy bez znajomości języka jest prawdziwą udręką
 
         Podsumowując stwierdzam, że języków obcych uczyć się warto. W każdej dziedzinie życia umiejętność i możliwość komunikowania się ma istotne i coraz większe znaczenie co starałem się udowodnić na powyższych przykładach  

4 4 4