Odpowiedzi

2010-02-07T14:36:14+01:00
Klara i Wacław nie są już postaciami tak zabawnymi.Wacław jest typem amanta,który budzi miłość w kobietach-kochają go Podstolina i Klara.Kreując się nieistniejącego księcia,uwiódł Podstolinę podczas pobytu w Warszawie,gdzie pobierał nauki.Równie szybko zdobył serce młodziutkiej sąsiadki Klary i dzielnie zabiegał o wspólne szczęście-myślał o porwaniu ukochanej, a potem znalazł się w domu Cześnika i próbował przekonać go o konieczności pojednania z Rejentem.Był aktywny.
Klara to rozsądna osoba-kochała szczerze Wacława,sprzeciwiała się jednak szalonemu pomysłowi porwania i ucieczki.Oboje wykazali się odwagą i szczerym uczuciem.
1 1 1
2010-02-07T17:13:13+01:00
Wacław był jednym z bohaterów książki pt. "Zemsta" oraz synem Rejenta Milczka. Mieszkał razem z ojcem w zamku. Czytając książkę nie dowiadujemy się ile ma lat, ale możemy się domyślić, że był młody. Bardzo kochał Klarę- synowica Czaśnika Raptusiewicza. Kształcił się w Warszawie.
Syn Rejenta był raczej człowiekiem nowoczesnym. W książce nie ma dokładnego wyglądu Wacława, ale myślę, że był ładny. Myślę tak, ponieważ uwodził kobiety.
Wacław, jak już wyżej napisałam był mężczyzną uwodzicielem. Gdy Rejent chcia związać go z Podstoliną nie zgodził się i walczył o swoje szczęście z Klarą. Młody Milczek był z pozoru nieśmiały i lubił się bawić. Patrzył na świat krytycznie i trzeżwo oceniał postępowanie swego ojca. Był odważny i przedsiębiorczy. Bardzo chciał wziąć ślub z Klarą i w końcu mu się to udało. Miał pewne cechy zaczerpnięte z biografii samego Fredry.
Osobiście uważam, że Wacław miał dobre serce i chociaż 1/4 wszystkich kobiet na świecie chciałaby mieć takiego męża.
1 1 1