1.Wskaż w podanym tekście związki frazeologiczne.

Dwaj strzelcy, Piotr i Michał, z trudem wiązali koniec z końcem.Pewnego dnia jednak wzięli się w garść.Poszli do kuśnierza, by sprzedać mu niedżwiedzią skórę.Rzemyślnik nie zamierzał kupować kota w worku.Poprosił o pokazanie towaru. Wtedy mysliwi odkryli karty. Okazało się,że dopiero nazajutrz upolują zwierzę i przyniosą cenny łup.Mimo to kuśnierz połknął haczyk i dał strzelcom zadatek.
Piotr i Michał zgodnir z umową ruszyli do lasu. Gdy tylko zobaczyli niedżwiedzia , wzieli nogi za pas.Piotr wyspiął się na drzewo.Jego druh padł jak ścięty.Udawał martwego. Trzymał nerwy na wodzy i wywiódł zwierzę w pole.


2. Przeredaguj tekst z zadania 1 w taki sposób, aby uniknąć frazeologizmów.
Potrzebne na jutro ... ; /
Z góry wielkie dzięku ;*:*:*:*

2

Odpowiedzi

2010-02-07T14:57:24+01:00
Wiązali koniec z końcem

wzięli się w garść

kupować kota w worku

odkryli karty

połknął haczyk

wzięli nogi za pas

padł jak ścięty

trzymał nerwy na wodzy

wywiódł zwierzę w pole.4 2 4
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-07T15:01:25+01:00
1.
wiązali koniec z końcem
wzięli się w garść
kupować kota w worku
odkryli karty
połknął haczyk
wzieli nogi za pas
padł jak ścięty
trzymał nerwy na wodzy

2. Dwaj strzelcy, Piotr i Michał, mieli bardzo trudną sytuację finansową. Pewnego dnia jednak postanowili coś z tym zrobić.Poszli do kuśnierza, by sprzedać mu niedżwiedzią skórę.Rzemyślnik nie zamierzał kupować jej bez sprawdzenia.Poprosił o pokazanie towaru. Wtedy mysliwi powiedzieli prawdę. Okazało się,że dopiero nazajutrz upolują zwierzę i przyniosą cenny łup.Mimo to kuśnierz dał się namówić, zaufał im i dał strzelcom zadatek.
Piotr i Michał zgodnie z umową ruszyli do lasu. Gdy tylko zobaczyli niedżwiedzia, zaczęli uciekać. Piotr wyspiął się na drzewo.Jego druh padł na ziemię. Udawał martwego. Zachował spokój i wywiódł zwierzę w pole.
8 3 8