Odpowiedzi

2010-02-07T15:05:54+01:00
Każdy wie,że bez rodziny żyje sie zle.Zawsze z rodziną jest bezpieczniej.Gdy chcemy zwrócic się o pomoc bez wahania możemy sie zwrócic do mamy,taty,siostry czy brata,a gdy jesteśmy chorzy kto bedzie czuwał jak nie najbliżsi? A więc rodzina to zródło pomocy,bezpieczeństwa,miłości i czułości.Nic sami nie jesteśmy w stanie zrobic.Gdy jedna osoba umrze to jest wielka tragedia a więc rodzina to bardzo wielki skarb o którego należy dbac i doceniac,bo większośc nie docenia tego co ma,kochającej rodziny,troski i czuwania.
2010-02-07T15:06:22+01:00
Rodzina jest niezwykle ważna dla każdego człowieka. Dostarcza nam ciepła, szczęścia, ale także smutku i złości. Mnie do szczęścia potrzebna jest tylko rodzina, a poniższe argumenty pomogą mi to udowodnić.
Po pierwsze, rodzina jest ważna dla każdego człowieka, ponieważ tam uczymy się żyć. Tam mamy najwięcej autorytetów, doświadczonych przez życie osób, z których można brać przykład. Od rodziny możemy otrzymać wsparcie. każdy chce otrzymać od kogoś bliskiego ciepły uśmiech, dobrą radę i móc się do kogoś przytulić. Dlatego bliskim też chcemy dać jak najwięcej.
Ale jednak nie wszyscy mają szczęśliwe rodziny i nie wszyscy mogą doświadczyć ciepła domowego ogniska. Mam na myśli np. rodziny patologiczne. Dzieci wychowujące się w takich rodzinach są nieszczęśliwe. Nie mogą przytulić się do mamy, bo ona akurat pije, nie można pożartować z tatą, bo nigdy go nie ma. Myslę jednak, ze każdy ma szansę na szczęście i szczęśliwą rodzinę, ale wiele osób ją zaprzepaszcza.
Rodzina jest potrzebna każdemu człowiekowi. Przynosi szczęście i wiele radości, ale może także przynieść wiele zła i nieszczęścia. Mam nadzieję, ze powyższe argumenty pomogły mi to udowodnić.