Odpowiedzi

2009-10-08T19:41:24+02:00
Szampon [ … ] jest siłą zmywającą i myjącą, jego idealna funkcja polega na pokryciu włosów czymś doskonałym; myje włosy, ale ich nie rani; w obrazie Timotei mycie włosów to czynność, która zabija bakterie i usuwa brud, stawiając te insekty pod sam sąd Timotei. Substancje z chlorem i citronellolem reprezentują bez wątpienia płyn, który usuwa maksymalnie wszystko, lecz który pozostawia po swojej obecności skutki negatywne, mimo że to być osłabienie cebulek włosów. Natomiast przeróżne rodzaje szamponu, jak ekstrakt ogórkowy, mleczko migdałowe z wanilią, wyciąg winogrona z cytryną reprezentują produkt zbawienny. [ … ] prestiż emulsji do włosów Herbal Esence poparty jest pokazem rezultatu, dając do porównania włosy o wyglądzie niezbyt ciekawym przed umyciem, do pokazania tych samych włosów po umyciu demonstrując ich nad wyraz piękno, przy czym reklamodawca nakłania do stosowania go po przez kobiety tym, że ukazuje im, że doznania jakie ona osiągnie w czasie mycia włosów, są o niebo lepsze od tych, które może doznać ze swym partnerem. Reklama Timotei też wskazuje na skuteczność, ale przede wszystkim mówi o tym, że sercem szamponu nie jest ani jego kolor, ani też wygląd, lecz to niezwykłe połączenie wyciągu z oczyszczającego Ogórka i Aloesu; łączy tym samym konsumenta w więź z tą konsystencją, czyniąc tą potencjalną osobę – osoba odnoszącą korzyść, nadając włosom świeży zapach, oraz sprawia, że są lekkie i lśniące. Piana powstająca oznacza sukces; najpierw jej obecność sprawia wrażenie miłego delikatnego puszku, a potem niestety zmywając go wyczuwamy ulgę wraz z satysfakcją, że wszelki brud, który powstał w ciągu naszej aktywnej obecności całego dnia poszedł sobie, znikł i już nie wróci. Na sam koniec, którzy przy linii mety pokazuje obraz piany, oparty na wyglądzie Dżina z jeden z legend „Baśni Tysiąca i Jednej Nocy”. Dżin jako mistyczny bohater, który wyłania się z reklamowanego produktu jest niby szczęściem, a może i nieskazitelnym powietrzem, które w swej „masie” posiada pierwiastki szczęścia, które likwidują wszystkie rany na ciele i wszelkie zmartwienia na duszy.
2 4 2
2009-10-08T22:00:27+02:00
1)OPIS REKLAMY
W reklamie przedstawiona jest szczęśliwa rodzina podczas wykonywania swoich codziennych czynności (takich jak np. robienie zakupów) na tle innych ludzi, którzy są szarzy (dosłownie i w przenośni), zdekoncentrowani i zmęczeni.
Główną i najważniejszą postacią tego przekazu reklamowego jest kobieta- matka i żona, dbająca o zdrowy tryb życia, racjonalne odżywianie i korzystny rozwój swojej rodziny. Dlatego związku z tym faktem podaje swoim bliskim kompleksowy zestaw witamin- „Vigor”.

2)ZAPAMIĘTYWALNOŚĆ
Reklama jest średnio zapmiętywalna , głównie przez to, że brakuje w niej piosenki bądź melodii, która „wpadała by w ucho” konsumentowi.

3)ODDZIAŁYWANIE NA ZMYSŁY
Reklama oddziaływuje na zmysł wzroku i słuchu.

4)RODZAJ ODDZIAŁYWANIA NA EMOJE LUB ROZUM
Jest to reklama racjonalna, gdyż przedstawia rzetelne informacje dotyczące działania tego zestawu witamin.

5)PRZESŁANIE REKLAMY
Przesłanie reklamy produktu „Vigor” jest pozytywne, poprzez ukierunkowanie jej w ten sposób , że konsument odbiera ją tak jakby reklamowany środek był rozwiązaniem wszystkich problemów. Matka rodziny, która zakupi „Vigor” a nie inny zestaw witamin odczuwa ,że doskonale dba o zdrowie swojej rodziny przez co staje się nowoczesną, wiedzącą co dla niej najlepsze, kobietą. Uważam, że automatycznie po zakupie tego produktu podniesie się jej samoocena i „urośnie” w oczach osób jej bliskich.

6)MODEL KOMUNIKACJI
Reklama ta jest przykładem modelu komunikacji jednostopniowej, z tego względu, że mamy przedstawiony bezpośredni przekaz od nadawcy (producenta produktu) do odbiorcy (kobiet dbających o swoje rodziny) , a nie jak to jest w modelu komunikacji dwustopniowej , że przedstawiona jest osoba znana , ceniona w danej dziedzinie.

7)PSYCHOLOGICZNE PODSTAWY ODDZIAŁYWANIA REKLAMY
Uważam , że można ten przekaz reklamowy wpisać w schemat DAGMAR (nieświadomość, świadomość, zrozumienie, przekonanie, działanie). Dlatego ,iż jest to reklama środka farmaceutycznego, musi ona zawierać konkretne informacje na temat działania i zastosowania, aby konsument mógł się z nim w pełni zapoznać.

8)GRUPA DOCELOWA
Grupą docelową są kobiety nowoczesne , dbające o zdrowie i prawidłowy rozwój swój i swojej rodziny.

9)OCENA SLOGANU
Slogan reklamowy "Vigoru" brzmi: "Bądź zdrów od stóp do głów".
Jest on, prosty, łatwy do zapamiętania i przy tym świetnie oddaje zastosowanie produktu, który jest proponowany konsumentowi.

10)RODZAJ REKLAMY
Omawiany przekaz reklamowy ma charakter przypominający o produkcie, który jest już raczej znany na naszym rynku. Po częśi napewno jest też promujący z tego względu, że pojawiły się też produkty pod sztandarem tej samej marki przeznaczone także dla osób starszych i dla dzieci.

11)KWESTIA WYBORU NOŚNIKA REKLAMY
Reklama pojawia się w telewizji i z moich obserwacji wynika, iż można ją obejrzeć raczej popołudniami, kiedy to większość ludzi jest już w domu po pracy. Wtedy całyme rodziny np. jedzą wspólnie obiad lub po prostu oglądają telewizję. Reklama , jak już wspomniałam, skierowana jest generalnie do "matki rodziny" i jest to chyba najodpowiedniejszy nośnik dla tego typu reklam. Napewno lepszy , niż reklama prasowa, gdyż w przypadku reklamy telewizyjnej wszystkie konkretne informacje zostają klientowi podane "na tacy", nie musi on czytać zastosowania tego właśnie leku (np. w gazecie) kiedy w telewizji , ktoś mu o tym opowie. Jest to też pewien chwyt, gdyż jak powszechnie wiadomo, człowiek , który właśnie wróicił z pracy na pewno nie myśli o szczegółowym zagłębianiu się w zastosowanie zestawu witamin,dlatego podaje mu się te informacje bezpośrednio , za pomocą przekazu telewizyjnego.wzięłam z http://www.sciaga.pl/tekst/34824-35-analiza_reklamy_zestawu_witamin_vigor

(żeby nie było, że plagiat xp>