Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-07T17:50:13+01:00
Moim zdaniem pieniadze szczescia nie daja.
Pierwszym argumentem potwierdzajacym moja teze jest szczescie rodziny. W ksiazka pod tytułem "skapiec", ktorewj głownym bohaterm jest harpagon, osoba doazoca tylko do tego aby zgromadzic jak najwiecej pieniedzy, ukazuje jego chciwość. Nie liczy sie on z tym co czuja jego blizcy i dzieci, dla pieniedzy jest w staniewydac swoja corke za maż za bogatego mezczyzne wbrew jej uczuciom.
Nastepnym arumentem jest tez zachowanie Harpagona podczas organizacjii przyjecia. Nie niczy sie z tym ze zaproszenie przez niego goscie nie beda zadowoleni. Rozkazuje służbie aby przgotowała posiłki ktore beda jak najmniej kosztowaly i sa bardzo syte.
Kolejnym argumentem jest to ze Harpagon nie dokarmia swoich zwierzat. Jeśli ktoś przygarnia jakies stworzenie jest zobowiazany sie nim opiekowac, a nie oszczedzac na jego jedzeniu. Przykładem jest kon Harpagona ktory jest bardzo wyhudzony i wycienczony.
Nastepnym argumentem jest to ze Harpagom pozycza pieniadze na wysoki procent ludziom, którzy zazwyczaj znajdują się w poważnych kłopotach finansowych. Okazuje sie ze jednym z jego pożyczkobiorców jest Kleant, jego syn. Gdy Harpagon dowiaduje sie o tym ciaglr chce odzyskac swoje pieniadze nie zwazajac na klopoty syna.
Na podstawie zamieszczonych powyzej agrumentow sadze ze pieniadze szczescia nie daja wazniejsze jest szczescie rodziny oraz swoje.
16 3 16