Rozprawka na temat: Czy warto uczyć się języków obcych ( uzasadnić przynajmniej czteroma argumentami ).

Proszę o pomoc!
Z góry dziękuje. :*
Licze na was! -_-

Ps. Nie ściągajcie z neta, przeczytałam wszytsko na ten temat, i będę wiedziecć że to nie jest wasza praca. Co to wtedy za pomoc?
Dziekuje.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-07T16:26:51+01:00
Uwazam ze warto uczyc sie jezykow obcych. Pierwszym i niewątpliwie jednym z najważniejszych argumentów jest fakt łatwiejszego znalezienia pracy. W dzisiejszych czasach praftycznie w każdym zawodzie wymagana jest znajomość języków obcych.Ne należałoby zapominać też o swobodzie podróżowania. Zagraniczne wycieczki są obecnie marzeniem większości Polaków. Lecz jakbyśmy mogli podróżować bez znajomości języków obcych, a zarazem bez możliwości dogadania się z innymi narodami? Dlatego też języki obce są bardzo ważne w życiu człowieka.
Uważam, że znajomość ich jest w dzisiejszych czasach koniecznością do normalnego życia i funkcjonowania. Znajomość językówobcych służy także do integracji z innymi narodami, dzięki czemu świat może wreszcie zapomni co to rasizm, a zacznie respektować i rozumieć słowa: zrozumienie i tolerancja.
Ucząc sie języków, możemy zrozumieć piosenki zagranicznych wykonawców, możemy ogladać filmy na zagranicznych kanałach. Ogladanie filmów w kinie stanie się o wiele przyjemniejsze. Człowiek nieznający języków obcych byłby niezdolny do jakiegokolwiek kontaktu z ludzmi z innych krajów. Czułby się wtedy zagubiony i bezradny, a nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że w dzisiejszym świecie znajomość ta jest kluczem do drzwi zarówno w życiu prywatnym, jak i w póżniejszej karierze zawodowej.

13 3 13
2010-02-07T16:36:27+01:00
Czy warto uczyć się języków obcych? To pytanie nurtuje wilelu z nas.
Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy jakie korzyści niesie za sobą umiejętne posługiwanie się dowolnym językiem obcym. Przede wszystkim ułatwia nam to znalezienie pracy. Większość pracodawców szuka osób wykształconych, potrafiących sie porozumieć z zagranicznymi gośćmi czy przedłumaczyc różnego rodzaju dokumenty.
Posługiwanie się dodatkowym językiem daje nam większe możiwości "poznawania świata". Wyjeżdżając na zagraniczną wycieczkę nie będziemy musieli zastanawiać się jak się dogadamy sie z osobami nie mówiącymi w naszym ojczystym jezyku. Zaoszczędzimy także na tłumaczu, dzięki czemu bedziemy przedłużyć wakacje, bądź sprawić prezent przyjaciołom lub rodzinie.
Nauka języków daje nam także satysfakcje, pewność siebie. Ucząc się pogłębiamy nasz wiedzę, intelekt. Czujemy sie lepiej ponieważ wiemy że jest cos co daje nam poczucie wartości, hobby.
Moim zdaniem powinniśmy się uczyć innych języków, poznawać kulturę innych państw, b jak to w życiu nigdy nic nie wiadomo
19 3 19