Odpowiedzi

2010-02-07T17:03:24+01:00
Miłość... Dotyczy każdego człowieka od jego poczęcia, bo przecież ono także powstało z miłości.
Miłość nie jest nam niczym obcym, towarzyszy nam zawsze. Pierwsze przedszkolne zauroczenia uczą nas kochać, rodzice uczą nas życzliwości co idzie także z miłością do drugiego człowieka. Prawdziwa miłość istnieje tylko wtedy, gdy jest prawdziwa. Gdy dwoje zakochanych ludzi odwzajemnia to uczucie. Miłość polega na wzajemnym rozwiązywaniu problemów, odwzajemnianiem uczuć, pomocy, wysłuchaniem.
Miłość jest ważna w życiu każdego człowieka, ten kto nigdy nie kochała nie wie czym naprawdę jest życie. Człowiek ten nie poznał nigdy smaku prawdziwego życia. Nigdy nie był naprawdę szczęśliwy. Każdy z nas wie, że osoba zakochana jest szczęśliwsza, widzi świat przez różowe okulary.
Miłość to nie tylko uczucie zakochanej pary, ale są różne sposoby miłość. Jest madczyna miłość o której nie możemy zapomnieć, bo to matka z miłości do swojego dziecka zrobiłaby wszytko, oddałaby wszytko, nawet swoje życie. Matka najbardziej na świecie kocha swoje dziecko.
Miłość, uczucie, zauroczenie - jest wiele form by to okazać.
Miłość dotyka każdego człowieka. Uczucie wiąże się z przyjaźnią, zauroczeniem, życzliwością, zrozumieniem pomocą.
Miłość to najważniejszy cel dla każdego człowieka w życiu.
Każdy chyba chce mieć kogoś u swego boku, który przy Twoich niepowodzeniach przyjdzie bezinteresownie przytuli, szepnie coś miłego, a Tobie od razu poprawi się humor.
Tak więc uważam, że bez miłości nie byłoby życia, nie byłoby ludzi, nie byłoby niczego... Miłość była jest i będzie zawsze z nami. To uczucie może jest niektórym obce, bo jeszcze nie pokochali, ale jest to wspaniałe mieć osobę na której zawsze można polegać, zawsze się zwrócić, mieć prawdziwego przyjaciela.
1 5 1
2010-02-07T17:10:57+01:00
Najlepiej zacząć od spóbowania określenia, czym jest miłość, a czym miłość nie jest. Bez wątpienia miłość to uczucie pozytywne. Dlatego nie należy utożsamiać miłości z zazdrością, czy zaborczą potrzebą otrzymywania od kogoś miłości, często się przeplatającą się w uczuciach wobec osób, które kochamy. Miłość jest uczuciem sprawiającym, że czujemy się szczęsliwi - dlatego według mnie, miłość jest synonimem szczęścia. Miłość to uczucie, któremu towarzyszy chęć bycia dla kogoś lepszym, chęć pomocy, uszczęśliwienia kogoś, chęć spędzania z nim czasu. Ludzie często rozróżniją różne rodzaje miłości - miłość macierzyńską, rodzicielską, małżeńską, przyjacielską... Jednak to są jedynie aspekty miłości, a dokładniej - jest to to samo uczucie miłości, tylko w odniesieniu do różnych osób, przyjmujących wobec nas określoną rolę społeczną, a ten fakt z kolei wymaga dostosowania sposobu okazywania lub odbierania miłości. Miłość więc otacza nas na każdym kroku, z każdej strony. Ma ona siłę mobilizującą do życia, działania. Zatem miłość, czy inaczej mówiąc szczęście, które się osiąga poprzez miłość, jest czymś do czego każdy z nas w życiu dąży, zatem jest dla każdego największą wartością. Czasem ludzie wypierają się tego, że pragną miłości, albo że ciągle szukają jej ale nie mogą jej odnaleźć. Pierwsza postawa, negująca potrzebę miłości wynika z tego, że ludzie mylnie ją postrzegają jako zbędne, fałszywe i nietrwałe uczucie, co często jest związane z tym, że te osoby zostały przez kogoś, kogo bardzo kochały zranione lub odrzucone. Druga postawa, według której miłość jest czymś czego nie potrafi ktoś znaleźć, wynika z błędnego przekonania, że miłość jest czymś, czego nie starczy dla każdego lub z podświadomym przeświadczeniem, że nie zasługuje się na miłość. Są to sytuacje, w których ludzie zamykają się przed miłością - bronią się przed doświadczeniem tego uczucia z wcześniej wymienionych powodów. Jednak należy pamiętać że miłość jest wartościa, uczuciem dostępnym, dla każdego i każdy ma prawo do miłości - bycia szczęśliwym. W tym haśle zawiera się chybacały sens życia ludzkiego na ziemii - bycie szczęśliwym. Bardzo ważnącechą miłości jest to, że miłość rodzi miłość = szczęście rodzi szczęście. Obdarowując kogoś miłością - co odbywa się również przez takie proste gesty i czyny jak drobna pomoc, szczera rada, miły komplement- sprawiamy,że miłość, czy szczęście się rozprzestrzenia, przechodzi na inne osoby, które przekazują ją innym.