Odpowiedzi

2010-02-07T17:13:05+01:00

Miejsce, w którym dziecko może być szczęśliwe to ciepły, rodzinny dom, w którym mieszka ze swoją rodziną. Po szkole rodzice mogą dziecku pomóc w nauce i wspólnie spędzać czas. Azylem szczęścia będzie z pewnością jego własny pokój, ładnie pomalowany i wyposażony w meble, łóżko i inne potrzebne mu przedmioty. Jednak, moim zdaniem, to nie miejsce najbardziej może uszczęśliwić dziecko, a miłość bliskich, bo to ona ma największy wpływ na radość i szczęście każdego dziecka.

2010-02-07T17:19:23+01:00
Według mnie miejsce, w którym dziecko mogło by czuć się szczęśliwe, to takie, gdzie czas płynie wolnij i jest go więcej na zabawę. Nie ma tam nauczycieli i typowej szkoły. Miejscem nauki byłby budynek wodny, w którym to znajdują się tysiące zjeżdżalni i basenów z kulkami...
Ale nie chodzi tylko o, aby było dużo zabawek i przyjemności. Tam liczyłby się także spokuj i wygoda, zero przemocy fizycznej i psychicznej, zero krzyków i hałasów... Po prostu miły i ciepły dom pełen miłości i szczęścia.
Uważam,że dziecko mogło by być szczęśliwe tylko wtedy, gdy maiło by komfort życiowy i przynajmniej malutką kontrolę nad swoim życiem.