Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-07T21:12:47+01:00
Współczesna rzeczywistość, z jednej strony pozwala rozwijać się kameleonom, to znaczy ludziom zmiennym, łatwo wtapiającym się w otoczenie, z drugiej strony nie. Dlaczego?
Po pierwsze, w dzisiejszych czasach, ludzie patrzą bardziej na ubiór, wygląd, kasę, niżeli na charakter i dobre uczynki, jak to było dawniej. Teraz, liczą się czasem idiotyczne, rzeczy, które zrobi się dla tak zwanego 'szpanu'.
W wielu filmach ukazywane jest, jak dzieci zachowują się względem rówieśników, którzy zazwyczaj są biedni, nie mają pieniędzy, lub nie chcą zrobić czegoś, co jest im narzucane, bo wolą nie mieć przez to problemów. Nie chcą imponować, dlatego są tak zwanymi 'outsiderami', to znaczy wyrzutkami, nieakceptowanymi przez kolegów. Dlatego umiejętność wtopienia się w otoczenie czasem jest bardzo ważna jak i przydatna dla osób, pragnących zaistnieć w społeczeństwie. Taki przykład odrzucenia jest ukazany w książce pod tytułem "Wampiry z Morganville", gdzie grupa dziewczyny w żeńskim akademiku znęca się nad młodszą, ale mądrzejszą od nich bohaterką, przez jej brak pieniędzy oraz własny styl, a także wiedzę nabytą.
Kolejnym przykładem, który potwierdziłby, że dzisiejsze czasy sprzyjają kameleonom jest życie codzienne. Ludzie, którzy są bardzo zmienni, potrafiący się łatwo wtopić w otoczenie, gdy znajdą przyjaciół, którzy są na przykład wielbicielami ciężkiego brzmienia, kameleony zazwyczaj zaczynają słuchać tego samego, ubierać się jak na prawdziwego fana przystało, żeby tylko zdobyć uznanie i stać się kimś w oczach owego przyjaciela. Ilość zainteresowań, ilość hobby, a także nurtów muzycznych (na przykład: rock, metal, black metal, pop, rap, hip-hop, R&B itp.), stwarzają pole do popisu dla kameleonów. Tacy ludzie wręcz uwielbiają imponować innym, dlatego się zmieniają. Często też na własną niekorzyść.
Jednak są też ludzie, którzy nie patrzą na zachowanie, nie patrzą na ubiór, nie patrzą na słuchaną muzykę, tylko patrzą głębiej. Patrzą na duszę, gdzie widzą, jaki człowiek naprawdę jest, czy warto się z nim zaprzyjaźnić czy nie. Tacy ludzie potrafią powiedzieć wprost czy podoba im się zachowanie 'kameleona' czy też nie, wytknąć im wszystko, czasem również po to by zawstydzić.
Wniosek? Dzisiejszy świat, rzeczywistość, sprzyja kameleonom. Ludzi patrzących na wnętrze człowieka, jest naprawdę niewiele, toteż większość ludzi, po prostu pozwala się ponieść nurtom rzeczywistości i wtapiają się w tłum, kłamiąc, by tylko zyskać popularność i uznanie.