Na podstawie rysunków ułóż krótką historię, wykorzystując czasowniki z ramki w odpowiedniej formie..

'' czasowniki '' - postanowić, kupić, cieszyć, zainstalować, rozpocząć, grać,przenieść się, uczestniczyć,przeżywać,kończyć,wracać.

ilustracje -
1. Chłopiec zdziwiony grą.
2. Instaluję grę.
3. Wciaga chłopca w grę.
4. Chłopiec uczestniczy w grze.
5. Zabija potwory.
6. Wraca do normalnego życia..

mam nadzieje że zrozumieliście ;DDD

2

Odpowiedzi

2010-02-07T17:43:26+01:00
Pewnego upalnego popołudnia chłopiec postanowił umilić sobie życie. Poszedł do sklepu i kupił grę, z czego się bardzo ucieszył. Zainstalował on ją na swym nowym, komputerze. i.. rozpoczął grę, która przenosła go do zupełnie innego świata. Dziecko grało coraz szybciej i zażarcie. Zabijało potwory jeden za drugim. Uczestniczyl w tym tak bardzo, że zapomniał nawet o kolacji. Najbardziej przeżył utratę swojego ukochanego stworka Bombusia. Gdy umarł on chłopiec postanowił zakończyć zabawę i powrócił on do normalnego świata.
2 4 2
2010-02-07T17:48:18+01:00
Chłopiec poprosił rodziców o nową gre. Mama poszła do sklepu i kupiła ją chłopcu. Tata postanowił że da grę synowi. Chłopiec zdziwiony nową grą zainstalował ją i rozpoczął grę. Gra zaczęła go bardzo wciagać i dlatego dużo siedział na komputerze. Zabijał w grze potwory i bardzo się z tego cieszył. Lecz zbyt zaniedbał się w szkole i rodzice kazali przestać mu grać. Po pewnym czasie powrócił do normalnego życia.

myślę że pomogłam :D
pozdrawiam
3 4 3