Odpowiedzi

2010-02-07T17:34:11+01:00
Trzeba rozwiązywać krzyżówki i grać w taką grę, że się szuka 2 identycznych obrazków................
Pozdrawiam...;)
2010-02-07T17:35:37+01:00
Zapamiętywanie, koncentracja, skupienie – większość z nas ma z tym kłopoty. Co zrobić, żeby nauka zaczęła być efektywna? Poniżej kilka porad dla początkujących :

Mnemotechnika

Specjaliści zalecają, by przy kłopotach z zapamiętywaniem kojarzyć sobie z czymś zapamiętywane słowo, np. nazwisko Jerzego Turowicza - z jeżem zajadającym tura. Warto też uruchamiać wyobraźnię i zmysły. - Bardzo często do zapamiętywania używamy tylko jednego ośrodka w mózgu, odpowiedzialnego za słyszenie. Jeśli jednak na dźwięk słowa "lipa" wyobrazimy sobie, jak ona wygląda, szumi i pachnie, to pobudzamy do zapamiętywania bardzo dużą część mózgu.
Aby zademonstrować jak efektywnie to działa, popatrz na następującą listę słów i spróbuj wymyślić skojarzenie pomiędzy lewym, a prawym słowem w każdym rzędzie. Niektóre będą łatwe, inne mogą być trudniejsze. Dla przykładu, dla pierwszej pary możesz wyobrazić sobie mysz, która ma długie, kręcone włosy w formie litery S.

mysz S
futro gra
pociąg most
zęby łódź
popcorn krzesło
słoń naleśnik
szczot. do zębów kanał
parasol trójkąt

Gdy ułożysz skojarzenia, zakryj prawą stronę listy i spróbuj przypomnieć sobie słowo powiązane z każdym słowem z lewej strony. Jeśli sformułowałeś żywe skojarzenia, możesz być zdziwiony jak szybko i łatwo byłeś w stanie zapamiętać wszystko!

Szałwia, orzechy i lecytyna.

Pamięć poprawiają orzechy, lecytyna oraz tabletki z wyciągiem z szałwii. Szałwia blokuje enzym rozkładający acetylocholinę, substancję przenoszącą informacje między neuronami, nie powodując skutków ubocznych. Lecytyna wspiera procesy zapamiętywania, szczególnie dużo jest jej w żółtku jaj, a orzechy? Włoskie, laskowe, pistacjowe – warto je mieć pod ręką w czasie nauki. Są smaczne, a przy okazji aktywizują mózg.
2010-02-07T17:43:59+01:00
- trzeba ją przede wszystkim mocno ćwiczyć, a najlepiej to robić poprzez granie w rożne gry towarzyskie typu ,,Scrabble" krzyżowki itp.
- gdy masz czas to spędzaj go często na świerzym powietrzu
- jedz dużo orzechów to maprawdę pomaga
- gdy się uczysz coś na pamięc najpierw naucz się rozumowania wiersza wykuj go ale nie tak bardzo na następny dzień powtórz go jeszcze kilka razy a wtedy będziesz go umiał.
Mam nadzieję że pomogłam:)