Odpowiedzi

2010-02-07T18:20:06+01:00
Patologie w Polsce.
Najczęstszymi patologiami w Polsce są m.in pijaństwo, alkoholizm, narkomania, przemoc w rodzinie.
W Polskich rodzinach często można spotkać się z pijaństwem co prowadzi w znacznej mierze do przemocy domowej, na czym najczęściej cierpią małe dzieci. Osoba pijąca w rodzinie ma problemy z poczuciem własnej wartości szuka ucieczki w butelce alkoholu chcąc zapomnieć, o złych chwilach.. człowiek pod wpływem alkoholu traci kontrolę nad panowaniem co w większości przypadków dąży do rękoczynów.. dzieci takich osób nie potrafią poradzić sobie z tak wielkim problemem nabierają pewnych nawyków od opiekunów pijących i znęcających się nad nimi przez co trafiają do zakładów karnych dla nieletnich.. osoby pijące często też są bezdomne i zamieszkują dworce pkp, pks by nie zasypiać na dworze.. te miejsc są dla nich jedynym domem..
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-07T18:36:13+01:00
We wstepie rozwazmy czym jest patologia spoleczna. Otóż w socjologii jest to zjawisko społecznego zachowania się jednostek i określonych grup społecznych sprzeczne z wartościami lub normami danej kultury.
Zwana jest również społeczną dezorganizacją lub zachowaniami dewiacyjnymi, oznacza stan zakłócenia równowagi społecznej, czego przejawem jest osłabienie więzi społecznych, utrudnienia w realizacji pewnych wartości i potrzeb, zachwianie systemu norm, oraz nieskuteczność kontroli społecznej.
W Polsce jest bardzo wiele patologii społeznych m. in. :
przemoc, agresja, narkomania, alkoholizm,przestepczosc,samobójstwa,prostytucja.
Przyczyny ich wystepowania sa sobie bliskie tzn, wszystkie te zjawiska wywodza sie ze wspolnych problemow takich jak: brak akceptacji, tolerancji, cieżka sytuacja rodzinna i finansowa, niepowodzenia, czaseem chec zaimponowania najblizszemu otoczeniu, sposob na zabicie nudy.
Czy ktoś sie zastanawial nad tym dlaczego narasta problem patologii w naszym kraju?? Odpowiedz jest prosta. Wladza jest obojetna na przyczyny. ona chce jedynnie zwalczyc takie czy inne zjawisko patologii ale nie drazy przyczyn ich powstawania, nie bada psychiki czlowieka. od razu go przekresla, uznaje za nieuzytecznego dla srodowiska.
Problem patologii w Polsce nie bedzie malal poniewaz wspolczesna mlodziez nie ma z kogo czerpac przykladu oraz nie ma u kogo szukac wsparcia i pomocy. dlaczego tak jest zapytacie. dlatego ze rodzice pracuja od switu do nocy nie maja czasu dla swoich dzieci, wiec dzieci korzzystaja z tego i uciekaja sie alkoholu i narkotykow bo bez tego nie potrafia sie juz normalnie bawic.
Aby zapobiec tym problemom nalezaloby zorganizowac specjalne zajecia, spotkania aby uswiadomic dzieci oraz ich rodzicow co moze spotkac ich pociechy w czasie niuwagi rodzicow.
1 5 1