Odpowiedzi

2010-02-07T18:21:22+01:00
W dzisiejszych czasach, łatwo jest być dobrym człowiekiem lecz ludzie nie bardzo chcą pomagać innym. Możemy pomagać różnym fundacjom, domom dziecka a także domom starców czy też ludziom bezdomnym. Biedni ludzie nie chcą chodzić do schronisk bo mają godność. Ale my ,,bogaci'' ludzie mogli byśmy dać im pieniądze na zakup pożywienia. Choć lub można tak sądzić że nieturzy to wezmą i przepiją, a inni kupią coś sobie. W niekturych domach dziecka brakuje zabawek, ubrań i wiele innych potrzebnych rzeczy dla tych małych i biednych dzieci, także możemy dać zabawki po swoich wyrośniętych już dzieciach jak się nadają jeszcze do użytku oraz ubrania...

myślę że pomogłem xd
7 2 7
2010-02-07T18:26:30+01:00
Tylko pisz szeroko xd

W dzisiejszych czasach warto być dobrym człowiekiem, lecz nie zawsze łatwo. Wydaje się prosto, ale np: kiedy ktoś nie chce naszej pomocy i obrażając lub zawstydzając nas publicznie , chce się odegrać za to ze np. uważamy że nie da sobie rady lub jest tchórzem. Czujemy się wtedy bardzo źle. Czasem chcemy dla kogoś bardzo dobrze, niestety wychodzi przeciwnie. Winimy siebie, a nie powinniśmy bo to sprawka losu. Chociaż czasem jesteśmy dla kogoś mili, a ten ktoś nas obraża i nie szanuje, jest nam przykro. Nie każdy w takiej sytuacji potrafi się nie unosić. Takimi osobami są ludzie z najmiększym sercem. To złoci ludzie, dlatego należy szanować dobro i dobre chęci innych, i mimo tego starać się być dobrym.. bo może jednak ktoś doceni nasz wysiłek i złote serce? Nie będzie nie miły i egoistyczny? Życia nie byłoby bez ryzyka! Spróbujmy być dobrymi!
9 2 9
2010-02-07T18:26:41+01:00
Wydaje mi sie ze w dzisiejszych czasach nie latwo jest byc dobrym czlowiekiem, poniewaz trzeba przestrzegac brdzo wielu zasad. Trzeba poswiecac sie dla innych ludzi powieaz wokoł jest bardzo wiele osob potrzebujacych na ktore nikt nie zwraca uwagi. Przylkadem jest rowniez dzijiejsza młodziez ktora na kazym kroku uzywa wulgarnych słow i nie szanuje osob starszych. Ludzie nie potrafia ze soba normalnie rozmwiac, niee potrafia opanowac emocji. Wdzisiejszych czasach ludzie kłamia, ciąglr klamia nie potrafia szczerze rozmawiac. Sadze ze bycie dobrym czlowiekiem w dzisiejszych czasach jest bardzo wielkim wyzwaniem dla wszystkich ludzi.
16 4 16