Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-07T18:29:22+01:00
Wyżyna Śląska-kraina geograficzna w południowej Polsce o powierzchni 1181 km kwadratowych.Wyżynę Śląską pokrywają osady polodowcowe, przede wszystkim piaski. Na trasie przepływu Białej Przemszy znajduje się Pustynia Błędowska - największe w Europie pole luźnych piasków. Postępuje jej zarastanie w wyniku wprowadzenia tam roślin wydmowych, np. mikołajka nadmorskiego.Wyżyna Śląska to najsilniej uprzemysłowiona kraina geograficzna Polski. Jest to związane z występowaniem bogactw mineralnych, gł. węgla kamiennego. Najwięcej kopalń znajduje się w rejonie konurbacji górnośląskiej. Znajduje się tu wiele elektrowni, m.in. w Łaziskach Górnych, Będzinie i Jaworznie. Do niedawna wydobywano tu też rudy cynku i ołowiu: Olkusz, Jaworzno i rudy żelaza – Częstochowa. Znajduje się tu dużo fabryk przemysłowych oraz koksowni.

Pod względem historycznym zachodnia (większa) część Wyżyny Śląskiej należy do Górnego Śląska a wschodnia (mniejsza) do Małopolski.
Thans
I'm England , I'm not Polish
no i piszesz z błędami?
lol 
2010-02-07T18:30:56+01:00
Wyżyna Śląska jest najbardziej przekształconą przez człowieka wielką krainą Polski. Tutaj znajdują się złoża węgla kamiennego. Powstały one wiele milionów lat temu z obumarłych drzewiastych skrzypów, paproci i widłaków
9 4 9