Witam, potrzebuje na jutro charakterystykę postaci historycznej oto dokładnie polecenie:
Napisz charakterystykę postaci literackiej bądź historycznej (ode mnie lepiej historycznej), która twoim zdaniem zasługuje na miano bohatera. Swój wybór poprzyj dwoma argumentami.
Pamiętaj, że twoja praca nie może zająć mniej niż 20 całych linii (na kartce A4)

Proszę o szybką odpowiedź.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-07T18:43:38+01:00
Opisze w tym wypracowaniu jedną z moich ulubionych postaci z powieści Krzyżacy, a mianowicie Zbyszka z Bogdańca. Wywodzi on się ze szlacheckiego rodu Tępa Podkowa. Rodzice rycerza to Jagienka z Mocarzewa oraz Jaśko z Bogdańca. Jest sierotą, jego matka zginęła podczas pożaru w Bogdańcu
podczas wojny, niedługo po niej zmarł ojciec. Po owych wydarzeniach jego opiekunem został (stryj) Maćko z Bogdańca

Zbyszko jest bardzo przystojnym młodzieńcem. Jest wysoki z dużymi bicepsami, widzianymi z pod obcisłych ubrań, ma silne uda i szeroką klatkę piersiową, choć wydaje się być mężem całkiem dojrzałym, jego twarz wygląda dość młodo jak na swój wiek. Często bywa ubrany w powciskany od zbroi kubrak, jedynie na wyjątkowe okazje przyodziewa biały strój (jakę), haftowaną w złote gryfy i zdobną złotą frędzlą u dołu, którą niegdyś zdobył w czasie jednej z bitew.

Zbyszko jest dumą jego stryja ponieważ posiada ogromny honor, według którego postępuje zawsze i wszędzie, oraz wytrenowaniu w różnych typach broni. Jest on także bardzo odważny, o czym świadczy próba zabicia niedźwiedzia, aby pomóc choremu stryjowi.

Moim zdaniem ów młodzieniec jest przykładem idealnego rycerza, ponieważ, jak wiadomo, zawsze postępuje według honoru, i Boga. Wszyscy ówcześni rycerze powinni czerpać z niego, jako wzoru męstwa, honoru i wreszcie rycerskości.
4 3 4