Odpowiedzi

2010-02-07T19:03:59+01:00
Mit "Dedal i Ikar" opowiada o losach ojca i syna, którzy pragneli uwolnić się z życia u ( nie pamiętam tego króla). Dedal, który był wspanialam ( no tym .. )
skonstruował skrzydła które miały pomóc w ucieczce. Razem z synem wyruszyli w podroż. Dedal przestrzegał swego syna by nie leciał zbyt blisko słońca, bo słońce rozpuści wosk, ani zbyt blisko morza bo ono sprawi że piórka ztaną się wilgotne i ciężkie. Lecieci w przestworzach a ludzie na ziemi przypatrywali się im i podziwiali. Ikar zapomniał o przestrogach ojca i poniósl wodzę emocji. Zabił się bo podlecial zbyt blisko słońca. Ojciec opłakiwał jego śmierć . lecz musiał lecieć dalej.

MAM NADZIEJĘ ŻE POMOGŁAM,
LICZĘ NA NAJ ;P,
; )
32 3 32
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-07T19:10:19+01:00
Dedal pracowal jako budownczy i rzezbiarz u krola Krety Minosa,ktoremu wybudowal dla syna Minotaura labirynt.Dedal byl slawny i podziwiany .dreczyal go jednak tesknota za rodzinnymi Atenami,a Mino nie pozwolil mu opuscic wyspy.Mysl o ucieczce zaprzatala nieustannie umysl dedala .Opserwujac uwaznie przyrode wpadl na pomysl ulemienia z wosku i pior skrzydel,za pomoca ktorych mozna wznies sie w powietrze.Powierzyl swoj sekret synowi Ikarowi.Kiedy skrzydla byly gotowe ,Dedal napomnial mlodzieca ,zeby nie wznosil sie zbyt wysoko bo slonce roztopi wosk,i nie leci zbyt nisko bo piora nasiakana wilgocia.W obu przypadkach lot moglby zakonczyc sie katastrofa.Wkrotce uniesli sie w powietrze,jak para olbrzymich ptakow.Dedal lecial pierwszy,a Ikar tuz za nim.Niestety ,lekkomyslny mlodzieniec zapomnial o przestrogach ojca.Upojony lotem wzbil sie zbyt blisko slonca,ktorego zar rostopil wosk zlepiajacy piora skrzydel.Ikar runol z wysokosci do morza.Zatonal na oczach zrozpaczonego ojca.Morze to zwie sie do tej pory Ikaryjskim .a wyspa w poblizu ktorej zatonal-Ikaria
17 4 17