Odpowiedzi

2010-02-07T20:16:41+01:00
Dlaczego powinniśmy chronić środowisko naturalne?
Środowisko naturalne jest dla nas czymś takim, dzięki czemu możemy w normalny sposób funkcjonować, mam tu na myśli proces oddychania, który powstaje dzięki roślinom.
Osobiście jestem za tym, aby z aut osobowych przesiąść się do środków transportu masowego (autobus, pociąg)zimą, a wiosną latem i jesienią na rower. W taki oto sposób zanieczyszczaliśmy nasze środowisko o wiele mniej, bo o wiele mniej spalin dostawało by się do powietrza. A co do wyrzucania na ulice różnych papierków, to jestem przeciw, bo rozkładają się one strasznie wolno, lub w ogóle. Co gorsza papierek taki może zjeść jakikolwiek zwierzak, który w wyniku tego może umrzeć. Moim kolejnym argumentem będą ścieki odprowadzane nielegalnie do różnego typu rzek, jezior czy też bajor, z których owe, wspomniane wcześniej zwierzęta czerpią wodę, w wyniku czego mogą się zatruć i umrzeć. Moim ostatnim argumentem będzie to, że ludzie robiąc nielegalne śmietniska strasznie potwornie zatruwają matkę ziemię, która powoli umiera.
Przez ludzi, którzy te sprawy traktują jako drugorzędne, za kilkadziesiąt, kilkaset lat na ziemi może w ogóle nie być życia, bo ziemia nie będzie wydawała plonów, więc nie będzie co jeść, pić i czym oddychać. Moim zdaniem ludzie powinni się poważnie zastanowić nad tym co robią, i zmienić swoje postępowanie.


Ta samo odpowiedź jest w tym zadaniu, ale 1 wersji, za 15 punktów, a tutaj ją dodałam, bo jest mało chętnych na pisanie rozprawek.
3 4 3