Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-07T19:12:25+01:00


Chociaż wielu ludzi swobodnie wypowiada słowa „kocham Cię”, zdarzają się sytuacje, gdy chcesz wyrazić miłość w bardziej wymowny sposób. Czy wyznajesz miłość swojemu partnerowi, czy też mówisz „kocham Cię” krewnemu lub przyjacielowi, możesz mieć pewną trudność z przekazaniem im, ile naprawdę dla ciebie znaczą. Jednak pamiętając o poniższych poradach, będziesz w stanie wyznawać miłość w sposób zrozumiały, a twoje uczucie zostanie przyjęte i odwzajemnione.
1. Zdefiniuj miłość. Szczerość twego wyznania umacnia wiedza na temat tego, czym jest miłość i co dla ciebie oznacza kochanie kogoś. Określ różnicę pomiędzy miłością, zauroczeniem a pożądaniem. Upewnij się także, czy to, co czujesz do danej osoby, jest prawdziwą miłością.
2. Spraw, aby to była wyjątkowa chwila. Wielu ludzi wypowiada słowa „Kocham Cię!” w sposób mało podniosły. Słowa te mogą spowszednieć, gdy dołącza się je przy każdej możliwej okazji do takich formułek jak np. „Cześć! Trzymaj się! Kocham Cię!”. W intymnych momentach staraj się wypowiadać te słowa wraz z imieniem ukochanej osoby, co nada im bardziej wyjątkowy charakter.
3. Podtrzymaj kontakt wzrokowy. Jeśli kochasz daną osobę, powinieneś czuć się wystarczająco swobodnie, spoglądając jej głęboko w oczy podczas wyrażania twoich uczuć. Kontakt wzrokowy w takiej chwili podkreśla szczerość twych słów oraz komunikuje zaufanie.
4. Zadbaj o odpowiedni ton. Jeżeli znajdujesz się w domu, gdzie jest wystarczająco cicho, utrzymuj ton głosu na niskim poziomie; mów szeptem tylko w przypadku, gdy zbliżasz usta do ucha danej osoby, co może być również bardzo intymnym sposobem wyrażania miłości. Jeśli zaś chcesz wyznać miłość publicznie, zdecyduj, czy wolisz zrobić to na uboczu, czy też przed gronem przyjaciół lub nawet obcych. Decyzja zależy od osobowości twojej oraz twej ukochanej osoby. Niektórzy uważają wyznawanie miłości na forum publicznym za niezwykle romantyczne, dla innych natomiast może to być niestety nawet upokarzające.

5. Uśmiechaj się. Unikaj mówienia komuś, że go kochasz tylko po to, by ze strachem w oczach czekać na odpowiedź – szczególnie wtedy, gdy robisz to po raz pierwszy. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z takim strachem jest nieoczekiwanie odpowiedzi „Ja też Cię kocham!”. Twoją intencją może być przecież chęć poinformowania danej osoby, co czujesz z nadzieją uszczęśliwienia jej oraz pokazania, jak wiele dla ciebie znaczy. Pamiętaj, że bezwarunkowa miłość oznacza brak wymagania czegokolwiek w zamian. Dlatego uśmiechnij się i ewentualnie uściśnij ukochaną osobę. Jeśli ona odwzajemnia twoje uczucie, powie Ci to na swój własny sposób i w odpowiednim dla niej czasie. Bądź zatem cierpliwy.
6. Bądź kreatywny. Powiedz to w różnych językach. Napisz

wiersz miłosny czy nawet epigram. Jeżeli chcesz być romantyczny, ułóż płatki róż na podłodze jej/jego sypialni w kształcie słów „Kocham Cię”. Możesz to zakodować, np. szyfrem Vigenère'a. Możesz także wyrazić miłość na wiele innych sposobów, np. przyklejając małe karteczki post-it w niespodziewanych miejscach.
7. Kochaj. Nie tylko powiedz to, lecz zrób to. Miłość nie jest jedynie uczuciem – miłość to działanie. Wyznanie miłości bez okazania jej jest w pewnym sensie kłamstwem. Wyraź swoją miłość zarówno w słowach jak i w czynach.
• Trzymanie danej osoby za rękę, gdy wyznajesz jej miłość, podkreśla szczerość twoich intencji oraz wzbudza zaufanie; z drugiej strony może jednak wzbudzić podejrzenia. Podejrzliwa osoba może szybko zwęszyć podstęp. Zatem nie trzymaj nikogo za rękę, jeśli twoje intencje nie są szczere.
• Istnieją różne sposoby wyrażania miłości przez każdego z nas. Poznaj i zrozum język miłości, jakim posługuje się twój partner. Wasze języki miłości mogą się znacznie różnić i ty możesz robić dla twojej ukochanej osoby coś, czego ona nie chce, a ona może okazywać ci uczucia w sposób, jakiego ty nie rozumiesz. Dlatego powiedzcie sobie, co jest dla was ważne.
• Kochaj bezwarunkowo. Jeśli nie potrafisz kochać bez stawiania warunków, to znaczy, że to wcale nie jest miłość. Jeśli nie jesteś zainteresowany daną osoba, a tym, jak wzbogaci ona twoje doświadczenie życiowe, to nie ma mowy o miłości bezwarunkowej. Kochać bezwarunkowo to znaczy kochać daną osobę taką jaka jest bez potrzeby zmieniania w niej czegokolwiek.

• Jeśli miłość jest nieodwzajemniona, musisz być wyrozumiały i szanować uczucia obiektu twojej miłości. Ostatecznie on już wie, co czujesz. Nie musisz ukrywać swoich uczuć.
• Powiedzenie „Kocham Cię” po raz pierwszy pod wpływem namiętnego uniesienia nie jest dobrym pomysłem, ponieważ ktoś może poddać w wątpliwość szczerość twojego wyznania. Poprzyj te słowa czynami.
• Słowa „Kocham Cię” mogą zatracić swoje znaczenie, jeśli nie idą w parze z czynami.

22 4 22