Odpowiedzi

2010-02-07T19:34:21+01:00
Dzień 1

Przylot do Honolulu na wyspie Oahu. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie.

Czy wiesz, że ? Alfabet hawajski składa się jedynie z 12 liter (a, e, h, i, k, l, m, n, o, p, u, w) i jest najkrótszym alfabetem świata. Zawiera jedynie 162 sylaby co też jest światowym rekordem. W tak krótkim alfabecie do budowy wyrazów stosowane są powtórzenia np. viki (szybko), viki viki (bardzo szybko). Obecnie na Hawajach powszechnie stosowany jest język angielski a oryginalnym hawajskim posługuje się zaledwie kilka tysięcy osób. Wszyscy znają jednak słowo „aloha” oznaczające pożegnanie lub najlepsze życzenia a także romantyczną miłość.

Dzień 2

Rano czas wolny a w południe wyjazd do Polynesian Cultural Center gdzie zostaniemy do wieczora. Zwiedzanie skansenu hawajskich wiosek gdzie zapoznamy się z oryginalną kulturą ludu Południowego Pacyfiku. Obejrzymy pokazy najbardziej charakterystycznych dla Hawajów tańców, zwyczjów i zabaw. Dla chętnych film w technice IMAX o odkryciu Polinezji. Pod koniec dnia udział w Wielkiej Rewii Wieczornej, ogromna ilość atrakcji w ogromnym amfiteatrze a w tym tańce hawajskie, gra świateł iz fontannami wody, cudowne kostiumy i kwiaty. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę wokół wyspy. Zwiedzimy plantacje ananasów Dole Co. oraz plantacje trzciny cukrowej. Zobaczymy też hodowlę krewetek. Zwiedzimy Świątynię Mormonów a następnie zobaczymy znane na całym świecie wspaniałe plaże surfingowe jak Waimea Beach, Sunset i Ekuhai, gdzie formują się odpowiednio wysokie i długie fale. Po południu wycieczka do Sacred Falls malowniczego wodospadu w ukrytej malowniczej dolinie porośniętej tropikalnym lasem. Przejazd przez Kahana Valley gdzie podziwiać można niedostępne oceaniczne klify. Przejazd do Memorial Valley, cudownej doliny usłanej zielonym dywanem tropikalnej roślinności. Obejrzymy replikę 900-letniej japońskiej świątyni Byodo In Temple zbudowanej tu w 1968 roku w 100 rocznicę przybycia na wyspę pierwszych japońskich emigrantów. Powrót na nocleg do Honolulu.

Dzień 4

Rano przelecimy na największą wyspę archipelagu – Hawaii, nazywaną Wielką Wyspą. Zobaczymy najwyższe na wyspach wodospady Akaka, Hilo Rainbow i Bowling Pots. Największą atrakcją tego dnia będzie zwiedzanie Parku Narodowego Hawaii Volcanos. Zobaczymy słynną czarną plażę Punaluu jako skutek aktywności tutejszych wulkanów. Obejrzymy dymiące wulkany i krater Kilauea. Wieczorem powrót na nocleg do Honolulu.


Dzień 5

Odpoczynek na plaży nad najpiękniejszą zatoką na Hawajah – Hanauma. Wieczorem wylot do Chicago.
2 5 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-07T19:34:36+01:00
Turystyka w USA


Waszyngton

Waszyngton jest ściśle związany z historią Stanów Zjednoczonych. Tutaj nie ma drapaczy chmur, co jest nietypowe w USA. Będąc tutaj koniecznie trzeba zwiedzić bibliotekę kongresu, uniwersytet Johna Hopkinsa, bank światowy, katedre narodową, katedrę Sw. Mateusza, Muzeum Narodowe, a także wiele innych budowli.

Nowy Jork

Nowy Jork jest z pewnością jedną z największych metropolii na świecie.Będąc tutaj koniecznie trzeba zwiedzić Empire State Building, statuę wolności, Wall street,, katedre św. Patryka, siedzibę ONZ, most brooklyński, Central Park i wiele innych ciekawych miejsc.

Los Angeles, Kalifornia

Los Angeles położone jest w Kalifornii nad Oceanem Spokojnym. To tutaj mieszkają gwiazdy i gwiazdeczki. W najbardziej znanej dzielnicy Beverly Hills spotakać można pieknych i bogatych, znanych z ekranu. Nie należy też pominąć Hollywood i Disneyland. W upalne dni mozna spędzic czas na plażach Santa Monica, Malibu czy też Venice Beach.

Park Narodowy Grand Canyon, Arizona

Park Narodowy Grand Canyon został utworzony w 1919 roku i należy do najstarszych w USA. Jego całkowita powierzchnia wynosi 4934 km2.

Park Narodowy Yosemite

Park Narodowy Yosemite położony jest w środkowej Kalifornii wzachodniej części gór Sierra Nevada. W południowej części parku znajduje się Mariposa Grove, gdzie zobaczyć można min. mamutowce olbrzymie oraz 8 gatunków sosen.

Alaska

Alaska jednym ze stanów USA, położona w północno- zachodniej części Ameryki Północnej i graniczy z Kanadą.Na Alasce dominuje krajobraz wyżynny i górski z najwyższym szczytem w Ameryce Północnej Mount McKinley(6194 m n.p.m.)

San Francisco

San Francisco położone jest nad Oceanem Spokojnym w Kalifornii. Miasto jest często nawiedzane przez trzęsienie ziemi. Będąc tutaj warto zobaczyć takie miejsca jak: Chinatown, golden Gate Park, Little Italy oraz Muzeum Sztuki Współczesnej.


Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang.: United States, United States of America, US, USA) – państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu, Oceanem Atlantyckim od wschodu.

Trzecie pod względem liczby ludności (po Chinach i Indiach)[3] i trzecie pod względem terytorium (po Rosji i Kanadzie) w skład którego wchodzą także pozastanowe wyspy na Pacyfiku (Baker, Guam, Howland, Jarvis, Johnston, Kingman, Mariany Północne, Midway, Palmyra, Samoa Amerykańskie, Wake) i na Atlantyku (Wyspy Dziewicze, Navassa, Portoryko – największa z nich, formalnie państwo stowarzyszone z USA).http://pl.wikipedia.org/wiki/Stany_Zjednoczone
1 5 1
2010-02-07T19:42:29+01:00
Gdybym wygral 2 tygodniowa wycieczke do USA to chcialbym zwiedzic nastepujace rzeczy: Po pierwsze bardzo chcialbym zobaczyc Wills Tower w Chicago. Jest to ogromny wieżowiec o wys. 443 i 110 pieter, co czyni go najwiekszym budynkiem w Am Północnej. Kolejna rzecza, ktora chetnie bym zwiedzil bylby na pewno Biały Dom. Jest to rezydencja i miejsce pracy prezydentow USA w Waszyngtonie. Jesli byloby to mozliwe poszedlbym na lunch z prezydentem USA- Barackiem Obama. Nastepnie pojechalbym do Las Vegas i zobaczyl najwieksze kasyna swiata. Pozniej zobaczylbym Statue Wolnosci, czyli nawiekszy symbol Nowego Jorku i Stanów Zjednoczonych. Pozniej chcialbym zwiedzic Wielki Kanion Kolorado, jest to niewątpliwie najpiękniejsza i najczęściej odwiedzana atrakcja w USA. Ostatnia rzecza jaka chcialbym zobaczyc w USA jest Hollywood, czyli najwieksze miasto filmowe na swiecie. Gdybym to wszystko zwiedzil bylbym bardzo szczesliwy


zrodlo:wakacjezprzewodnikiem.pl/ameryka-polnocna/usa-przewodnik
(mozesz se cos jeszcze z tego dopisac^^)

ps. pisz szeroko to moze zapiszesz strone xD
1 5 1