Podaj po jednym przykładzie organizmu występującego w danej strefie i napisz , jakie są jego przystosowania do życia w niej
w strefie szelfu:
w strefie stoku kontynentalnym :
w strefie głębinowej:
Czyli piszemy jakie przystosowanie ma tuńczyk np w strefie stoku jakiegoś tam np że przystosował się bo ....
Proszę pomóżcie mam to na jutro proszę o szybką odpowiedź najlepsza odpowiedz będzie wybrana najlepsza ale za wszystkie odpowiedzi bardzo a bardzo dziękuję !!!!!!

1

Odpowiedzi

2010-02-08T12:15:36+01:00
Szelf: Krab pustelnik- pływa wokół raf koralowych, zajduje tam pokarm oraz schronienie. Krab kryje się wewnątrz muszli obumarłych ślimaków. Muszlę na zewnątrz czesto zasiedla ukwiał. Zwierzę to ma pażące czułki, którymi chroni siebie i równocześnie kraba. Wykonują wzajemną pracę-Symbiozę.
Stok Kontynentalny: Rekin- żywi się szczątkami innych zwierząt i roślin, które opadają ze strefy szelfu. Rekin ma ostre zęby oraz wrzecionowaty kształt ciała umożliwiający rozwijanie dużych prędkości.
Strefa Głębinowa: Nawęd- zwierze mające ogromne oczy oraz świetlny wypustek, ma ciemne ubarwienie, długie ostre zęby. Posiada rozciągliwy żołądek, co jest bardzo przydatną cechą w takich głębinach, gdyż ofiara trafia mu się bardzo rzadko.
83 4 83