Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-07T20:16:50+01:00
Zgadzam się z opinią , że dorośli są zdecydowanie śmieszni i dziwni. Udowodnił to Mały Książę podróżując po wielu planetach, a także Oskar chory na białaczkę.
Według mnie, najważniejszym argumentem przemawiającym za śmiesznaścią i dziwnością dorosłych jest to. że zwracają większąuwagę na strój , niżna umiejętności innych ludzi. W książce ,,Mały Książę'' udowadnia to pewien astronom, odkrywca aseroidu B-612. Naukowiec miał dziwny ubiór , przez co nikt go nie chciał słuchać.
Alkocholizm dorosłych jest to koljena sprawa, którą chcę poruszyć.Osoby pełnoletnie pijąc, dają zły przykład do naśladowania młodszym. Już nawet młodzież sięga po ten trunek. Pijąc tylko przez chwilę dorośli zapominają o swoich problemach i całym świecie. Osoby pełnoletnie zamiast rozmawiać o swoich problemach z bliskimi sięgają po kieliszek wódki.Pijąc niszczą swój organizm. W ten sposób jeszcze bardziej się pogrążaja.
Następnym argumentem jest ciągły pośpiech dorosłych.
Skutkiem tego jest częsty rozpad rodziny.Dorośli ciągle się gdzieś spieszą. Nie mają chwili odpoczynku. Pełnoletni nie potrafią zorganizować dla siebie czasu. Mają mnóstwo spraw na głowie. Są ciągle zaganiani. Dom, rodzina,praca,przyjaciele.Jest togłówna przyczyna pośpiechu.
Praca dorosłych jest dla nich ważniejsza niż inni ludzie. To kolejny argument przemawiający za dziwnością i śmiesznością dorosłych. W dzisiejszych czasach dorośli na pierwszym miejscu stawiaja karierę zawodową. Zaniedbują tym samym kontakty z bliskimi.Stają się pracoholikami.
Osoby dorosłe wszystko przeliczają na pieniądze, Taką sytuację świetnie opisał autor ..Małego Księcia" na samym posczątku książki. Dorośli dostrzegają same cyfry, a nie wartości.
Dorośli uważają , że kłamstwo jest lepsze od prawdy. Autor ,,Oskara i Pani Róży'' świetnie taki przykład opisał. Pokazał jak rodzice bali się powiedzieć swojemu dziecku, że jest chore na białaczkę. Dorośli często kłamia.Boją się konsekwencji jakie mogą wyniknąć z prawdy. Powiedzenie ,,Kłamstwo ma krótkie nogi" jest tego przeciwieństwem.
Te powiedzenie mówi nam, że i tak prawda zawsze wyjdzie na jaw. Nie możemy jej uniknąć.
Na zakończenie wrócę jeszcze raz do tezy która brzmi : dorośli są zdecydowanie śmieszni i dziwni. Dowodem na to są wyżej wymienione argumenty. Każdy po przeczytaniu tego tekstu , mam nadzieją, nie będzie miał wątpliwości i zgodzi się ze stwierdzeniem zawartym w temacie.

Myślę ,że moja rozprawka Ci się spodoba ;) dostałam za nią 5 ;)
Pozdrawiam i nie ukrywam, że liczę na naj. ;)
Życzę miłego przepisywania ;)
29 4 29