Odpowiedzi

2010-02-08T19:07:39+01:00
Ostatno w moim domu miała miejsce dyskusja na temat wakacji. Dyskutowaliśmy, gdzie pojedziemy na wakacjie. Ja była m zdania, że jeśli zwiedzac, to tylko Polskę. Na potwierdzenie swojej tezy przytoczę kilka argumentów.

Polska jest krajem, w którym występują jednocześnie góry, jeziora i morze. Mamy szerokie pole do popisu. Jeżeli nie odpowiada nam jedna opcja bez wahania wybieramy drugą. Gorzej tylko, kjeżeli wszystko przypadanam do gustu.

Bałtyk jest morzem może nie tak cieplłym, jak te w cieplejszych klimatach, ale za to jest bardzo miłe i przytulne. W wielu nadmorskich miejscowościoach znajdują się wspaniale kurorty. Oprócz opalania możemy zwiedzic wiele muzeów takich jak Oceanarium w Gdyni lub odwiedzic alejęgwiazd w Międzyzdrojach i Gdańsku oraz alejęsportowców w Międzyzdrojach. Wiele pięknych latarni jest udestępnionych, aby podziwiac z nich wspaniałę widoki.

Pojezierza są bardzo urozmaicone. Szczególnie do gustu przypada mi te Mazurskie. Bardzo chętnie wybrałam siędo Mikołajek, gdzie znajduje sięcudowny hottel Gołębieski, lub do Mrągowa na festiwal piosenki country. Czasami warto zatrzymac sięw mniejszej miejscowości, aby zaczerpnąc swieżego powietrza. Nie dziwię się, czemu Mazury nazwane są płucami Polski.

Wszystkie osoby, kóre uwielbiją aktywny odpoczynek powinny odwiedzic polskie góry. Dla najmniej wprawionych idealne są Świętokrzyskie. Najwyższy szczyt- Łysica-to tylko 612 m n.p.m.. Możemy także podziwiac piękną jaskinię raj. Dla tych , kórzy są średniozaawansowanymi polecam Bieszczady i Karkonosze.
Jednak sercem polskich gór są Tatry. Na pewno każdy słyszał o takiej miejscowości jak Zakopane. W zimę można siętutaj wyszalec na nartach , a w lato wspinac sięna najwyższy szczyt Polski- Rysy, albo wybrac piękną trasę na Morskie oko. To tylko nieliczne atrakcjie.

Oprócz wyżej wymienionych znajdujęsiew naszym kraju inne atrakcje. Trzeba wspomniec o Krakowie, gdzie znajduje się piękny Wawel, albo kopalnia soli w Wiliczce. Warto zwiedzic nasze sanktuarccia w cCzęstochowie, czy Licheniu, a także stolicę- Warszaę. Dla fanów historii polecam poświęcenie uwagi zakłądom koncentracyjnym, lub zamkom m.in. w Nidzicy, czy Malborku. Każdy znajdzie cos dla siebie.

Myslę, że podane argumenty w pełni potwierdzają moją tezę. Jeśli zwiedzac, to tylko Polskę, bowiem cudze chwalicie, a swojego nie znacie.


SAMA PISALAM :D