1.Antek jest o 9 lat starszy od Michała. Pięć lat temu był od niego dwa razy starszy. Ile lat ma Antek?

2.Długość jednego z boków prostokąta jest o 6 mniejsza od długości drugiego boku i 5 razy mniejsza od obwodu prostokąta. Ile wynosi pole tego prostokąta?

3.Na próbnym egzaminie gimnazjalnym Maciek zdobył 63 punkty. Obliczył, że z testu humanistycznego otrzymał o 25% więcej punktów niż z testu matematyczno-przyrodniczego. Ile punktów dostał Maciek z każdego testu?

4.Stół i 6 krzeseł kosztowały 1020 zł. Cenę stołu obniżono o 10% i cene krzesła o 20%. Teraz za zestaw trzeba zapłacić 846 zł. Ile kosztował stół a ile krzesło przed obniżką?

5.Pewien profesor Uniwersytetu Jagielońskiego, zapytany o swój wiek odpowiedział:
-Siedem lat temu moja uczelnia była ode mnie siedem razy starsza. Siedemdziesiąt lat temu była ode mnie starsza siedemdziesiąt razy.
W którym roku ów profesor wypowiadał te słowa? Ile miał wtedy lat?
Uniwersytet Jagieloński w Krakowie to najstarsza uczelnia w Polsce założył ją król Kazimierz Wielki w 1364 roku.

6.Z miejscowości A do odległej o 220 km miejscowości B wyjechał samochodem pan Kowalski, a w tym samym czasie z miejscowości B do miejscowości wyjechał pan Nowak. Minęli się po dwóch godzinach. Pan Kowalski całą trasę pokonał 1,5 raza szybciej niż pan Nowak. Z jakimi średnimi prędkościami jechali panowie Nowak i Kowalski.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-07T20:10:46+01:00
Wiem tylko że w 3 trzeba obliczyć 25% z liczby 63 i to co wyjdzie to będzie ilość punktów uzyskanych z części humanistycznej.A dalej to nie wiem:/

Myślę że chodź trochę pomogłam:)