Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-07T20:54:34+01:00
Drodzy koledzy
Dziś, siedząc w szkolnych ławkach jesteście jeszcze młodzi i beztroscy i często podejmujecie decyzje których potem możecie żałować. Wszyscy często zbyt lekkomyślnie podchodzimy do pewnych spraw które mogą mieć poważne konsekwencje w przyszłości.Na przykład dziś palenie papierosów to dla was zwykłe przyzwyczajenie, dla innych może sposób zaimponowania innym. Jednak za kilka lat, może prędzej, boleśnie odczujecie konsekwencje palenia - zniszczy wam się cera, zżółknieją zęby, możecie zachorować i mieć poważne kłopoty zdrowotne. A wszystko przez to że w młodości zaczęliście palić, zupełnie bez potrzeby. Podobnie jest z innymi używkami takimi jak alkohol. Spożywanie go w nadmiernych ilościach może zaszkodzić waszej wątrobie. Nie teraz, to wyjdzie po latach a wtedy będziecie żałować wyborów z młodzieńczych lat i tego że nie odmówiliście sobie czasem alkoholu.
Jeśli chodzi o naukę, to nie lekceważcie jej. Wiem jak ciężko jest spędzać wiele godzin w szkole i w domu nad książkami. Jednak przyda się nam to w przyszłości. Zanim całkiem olejecie matematykę zastanówcie się najpierw jak poradzicie sobie z nią na maturze jeśli teraz się do niej nie przyłożycie. Wykształcenie jest nam potrzebne w przyszłości. Bez niego trudno nam będzie znaleźć pracę.
Pamiętajcie też o rodzinie i przyjaciołach. Warto poświecić im więcej czasu bo trzeba dbac o ta ważne relacje by w przyszłości nie żałować np.straty przyjaciela.
Mam nadzieję że wyjaśniłam wam jak ważne są wybory których dzisiaj dokonujecie i jak duży mają wpływ na wasze dalsze życie.

licze na naj :)