Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-07T21:16:56+01:00
Szkoła dla większości z nas kojarzy się z wielogodzinną nauką. Jeśli jednak zastanowimy się nad różnymi aspektami szkoły, dojdziemy do wniosku, że tak naprawdę warto się uczyć. Zgadzam się z tym twierdzeniem i postaram się je udowodnić.
Na początku chciałabym rozwinąć stwierdzenie, że nauka pozwala uzyskać wykształcenie.Wspaniałym potwierdzeniem tego argumentu jest tytułowa bohaterka powieści Lucy Mond Gomery pt. ,,Ania z Zielonego Wzgórza" Ania Shirley. Dziewczynka mimo ciężkiego dzieciństwa i wielu trosk uznała naukę za swoją pasje, starała się uczyć. Na koniec szkoły rozpierała ją duma, że otrzymała miano prymusa. Innym przykładem mojego stwierdzenia mógłby być każdy, kto osiągnął wyższe wykształcenie.Jestem przekonana, że wykształcenie daje człowiekowi wiele życiowych możliwości.
Kolejnym argumentem potwierdzającym postawioną tezę jest fakt, że nauka umożliwia zdobycie lepszej pracy, Każdy z nas z pewnością niejednokrotnie słyszał,że warto się uczyć, ponieważ ułatwi nam to życie. Sądzę, że doskonałym przykładem często powtarzanym obiegowej opinii jest praca nauczyciela. Trudno ją nazwać lekką i łatwą, ale ludzie , którzy się na nią decydują już wcześniej młodości stawiają na naukę i inwestowanie w swoje wykształcenie. Właściciele firm wolą mieć doświadczonych fachowców, którzy potrafią wykonać każde polecenie. Dzięki solidnej pracy i wysiłkowi, który kiedyś wkładali w naukę, ludzie zdobywają awanse i premie w postaci większych zarobków. Pozytywną wartość nauki najlepiej ilustrują słowa przysłowia chińskiego ,,Daj człowiekowi rybę,a pożywi się nią jeden raz. Naucz go łowić ryby, a będzie się nimi żywił przez całe życie".
Zdobywanie wiedzy pozwala również rozwijać zainteresowania. Uważam, że wykształcenie się pozwala poznać siebie i o swoich zdolności. Jeśli przejrzymy się biografii Marii Skłodowskiej Curie zauważymy, że osiągnęła sukces dzięki nauce, która nie była tylko celem, ale przede wszystkim fascynowała niezwykłą polkę. Zdobywanie wiedzy pozwala więc w samorealizacji. Spełniamy się robiąc to, co lubimy. Rozwijanie swoich zainteresowań nie chybnie sprawia tym samym, że jesteśmy szczęśliwi.Moim zdaniem zdobywanie wiedzy przyczynia się do większego zadowolenia.
Podsumowując, warto się uczyć, zdobywać wykształcenie nie tylko, ze względu na innych, ale również dla siebie, żeby później móc znaleźć lepszą prace, z której będziemy czerpać satysfakcje zawodową , jak i finansową oraz dzięki wykształceniu będziemy mogli rozwijać swoje zainteresowania i czerpać z tego same przyjemności.
2 5 2