Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-07T21:17:17+01:00
Drodzy rówieśnicy !
Wiem, że obecnie Waszym głównym zajęciem po szkole jest spędzanie czasu przed komputerem lub telewizorem. To po prostu taka moda. Ale czy czasem nie warto oderwać się od szklanego ekranu i choć raz na jakiś czas zajrzeć do ciekawej, poleconej nam przez kogoś książki ? Może jednak warto ?
Warto jest z pewnością, ponieważ udowodnione naukowo jest to, że czytanie książek zwiększa wyobraźnię, pogląd na świat, a nawet inteligencję czytającego. Ważne także jest, że czytanie pomaga nam pisać poprawnie. Na pewno wielu z nas, zagłębiając się w lekturę, czy chociażby czytając najmniejszy fragment jakiegoś tekstu, zapamiętuję jakiś wyraz, wyrażenie, a może nawet cały cytat.
A co przynosi Wam spędzanie czasu przed monitorem ?
Tylko psuje wzrok, a tego z całą pewnością nie chcemy, prawda ? Więc może warto jednak czytać książki ?
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-07T21:24:08+01:00
Kochani rówieśnicy!
Chcę wam powiedzieć, że książka jest dobra na wszystko! Zawsze możecie po nią sięgnąć, kiedy wam się nudzi. Gdy oglądacie telewizję już widzicie jak wszystko wygląda, ale z książką jest inaczej! Możecie sami sobie wyobrazić sytuację, postaci, rzeczy. Gdy wgłębiacie się w tekst zapamiętacie jak się pisze poszczególne wyrazy, które wam pomogą i ułatwią pisownię trudnych wyrazów, np. na dyktandach. Telewizja może zawierać fałszywe informacje, ale czytając książkę, wiecie co się tak naprawdę w niej dzieje! Po książkę możecie sięgnąć wszędzie. Czy w pociągu, czy w samochodzie, czy na spacerze. Ona zawsze wam poprawi humor. Zawsze się czegoś więcej dowiecie i będziecie mieli fantastyczne zajęcie. Przynajmniej wzbogaci się wasza wyobraźnia. Kiedy jest wam źle książka was zainteresuje i sprawi, że na jakiś czas zapomnicie o problemie...
Naprawdę gorąco polecam wam czytanie książek. Niech was nie ominie ta satysfakcja, która do tej pory mnie nie ominęła! ;]

Proszę bardzoo!;]
2010-02-07T21:25:23+01:00
Rówieśnicy!!!

Szkoła, szkoła i szkoła. Czasem mamy jej totalnie dość. Chcemy oderwać się od nauki. Wypocząć przed grą komputerową, najnowszym hitem w telewizji na duży lub małym ekranie. gry wideo itp. A jakby tak preczytać choć troszkę książki? Komputer i telewizja działają negatywnie a książki pozytywnie. Wciągają, wzbogacają wiedzę i odciągają od szkodliwych urządzeń. Przemyślcie! Warto!