Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-07T22:25:19+01:00
Trzecia zasada dynamiki.
Jezeli cialo A dziala na cialo B z sila Fa do cialo B dziala n acialo A z sila Fa rowna co do wartosci i kierunku lecz o przciwnym zwrocie.
prosciej :) ciala dzialaja na siebie z takimi samymi silami co do kierunku i wartosci lecz maja przeciwny zwrot.

druga zasada dynamiki.
Jezeli na cialo A nie dziala zadna sila lub dzialaja sily rownowazne to cialo zostaje w spoczynku lub porusza sie ruchem jednostajnie przyspieszonym.
prosciej:) cialo porusza sie dzikeki sile rownowaznej lub nieporusza sie lub porusza sie ruchem jednostajnie przyspieszonym.

pierwsza zasada dynamiki
I Zasada dynamiki nosi nazwe bezwladnosci .
a) gdy cialo jes w spoczynku to pozostanie w spoczynku
b)gdy cialo porusza sie to sie bedzie poruszalo a zeby je zatrzymac potrzeba sily .
2010-02-07T22:31:19+01:00
Zasada 1:Jeżeli na ciało nie działa żadna siła lub działają siły zrównoważone to ciało to pozostaje w spoczynku lub porusza się ruchę jednostajnym prostoliniowych.Czyli: Jeżeli masz samochód i on stoi w miejscu to na niego noie działa żadna siła lub jest wyrównana.Jeżeli zaś uderzy coś w samochód to on zaczyna się poruszać ruchę jednostajnym prostoliniowym.;).
2 zasada dynamiki:Jeżeli na ciało działa nie zrównoważona siła to ciało to porusza się ruchem zmiennym.Wektor przyśpieszenia ma kierunek i zwrot zgodny z kierunkiem i zwrotem działającej siły .Czyli , że:Jeżeli ciało porusza się z siłą 30N i np. 20N to wtedy te siły nie są sobie równe co powoduje poruszanie się ciała ruchem zmiennym , przy czym kierunek i zwrot wektora pozostaje taki sam.
3 zasada dynamiki:Jeżeli ciało A działa na ciało B siłą to ciało B działa na ciało A siłą o tym samym kierunku , ale o przeciwnym zwrocie.Czyli , że:Jeżeli dostaniesz piłką w rękę to piłka odbije się od Ciebie z taką samą siłą jaką Cię uderzyła tylko zmieni swój kierunek i poleci gdzie indziej.
1 1 1