Odpowiedzi

2010-02-08T09:29:07+01:00
Rośliny nagonasienne są to międzyinnymi pospolite drzewa(np. świerk,modrzew,sosna) i krzewy(np.cis). Mają one o bardzo dużych rozmiarach korzeń i liście oraz owoce.Wytwarzają one szyszki, które są pokarmem dla wielu zwierząt i innych organizmów żywych.
Są żródłem dobrej jakości drewna, które stosujemy w przemyśle papierniczym oraz w budownictwie, ze względu na dużą odporność na wszelkie szkodniki, deszcze atmosferyczne itp.Jak mi wiadomo żywicę, którą wytwarzają drzewa jest stosowana międzyinnymi w przemyśle chemicznym,iż zawiera odpowiednie składniki i związki, kóre mają cechy lecznicze.
3 4 3
2010-02-08T15:31:02+01:00
Rośliny nagonasienne pełnią w przyrodzie bardzo ważną rolę. są odporne na brak wody i chłód, dlatego potrafią przetrwać na terenach, gdzie inne rośliny nie mogą żyć. ich nasiona są pożywieniem wielu zwierząt. rośliny nagonasienne są też pożyteczne dla człowieka. na wiosnę wchłaniają duże ilości wody pochodzącej z roztopionego śniegu, zapobiegają więc powodziom. ponadto drzewa iglaste uprawia się w celach przemysłowych. dzięki temu nie trzeba wycinać naturalnych lasów.
rośliny te dostarczają lekkiego i odpornego na nasiąkanie wodą drewna. znakomicie nadają się na przykład do budowy domów.
;p...