Jesteś urzędnikiem na dworze króla Augusta III Sasa. Monarcha już od kilku miesięcy przebywa poza granicami państwa.Do twoich obowiązków należy składanie władcy pisemnych raportów o stanie państwa.Bierzesz do ręki pióro i rozpoczynasz:

Najjaśniejszy Panie...

praca ma być nie długa z 8 linijek.

daje tyle punktów,żeby się ich pozbyć

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-08T14:00:21+01:00
Najjaśniejszy Panie, kultura Polska ma się bardzo dobrze. W 1746 roku Benedykt Chmielowski wydał encyklopedię pod tytułem "Nowe Ateny". Jest to aktualnie największy hit w królestwie, każdy porządny szlachcic już ją przeczytał. A stwierdzenie "Koń - jaki jest każdy widzi" robi wielką furorę. Oprócz tego panowie Andrzej i Józef Załuscy otworzyli w 1747 roku, pierwszą bibliotekę publiczną w historii naszego kraju.
Bardzo intensywnie działają partie polityczne: stronnictwo Potockich i Familia Czartoryskich. Postulują zwiększenie armii. Jednak nie wydaje mi się, że owe stronnictwa stanowią jakieś zagrożenie dla Jaśniepańskiej władzy. Zbyt wiele ich łączy aby mogli się porozumieć w jakiejś sprawie i razem do niej dążyć. Przez takich jak oni sejmiki nie mogą dojść do skutku.
1 5 1