Too tak zadanie na polski !! trzeba ułozyć historyjke z tymi wyrazami :zima,zimno,snowboard,narty,lodowisko,łyżwy,mróz,śnieg,śnieżka,zimno,kulig,odsnieżanie,bałwan,sanki ..możecie jeszcze dodac jakeis wyrazy zwiazane z zima ! ; )
pilneeee .,!!!!!!!!!!
pomocy !!!!!!!!!!!!!

2

Odpowiedzi

2010-02-08T13:56:26+01:00
Nareszcie nadeszła zima. Basia uwielbiała tę porę roku. Większość jej koleżanek i kolegów nie lubiła zimna, jednak ona od zawsze kochała sporty zimowe, kuligi, lepienie bałwanów, rzucanie się śnieżkami i tarzanie w śniegu. Sprawiało jej to radość i nie obchodzili ją zmarznięci ludzie szczelnie opatuleni szalikami. We ferie wyjeżdżała w góry żeby pojeździć na nartach albo na snowboardzie, a jeśli musiała wolny czas spędzić w mieście, chodziła na lodowisko albo na pobliską górkę pozjeżdżać na sankach. Zawsze świetnie się bawiła, nawet jeśli musiała wszystko robić sama. Jej ciepła kurtka nigdy jej nie zawiodła, ani razu nie zmarzła. Po powrocie zawsze wypijała kubek gorącej, malinowej herbaty przygotowanej przez babcię. Po każdym wyjściu na mróz była jak nowo narodzona.

;)
2010-02-08T14:00:17+01:00
W tym roku zima jest bardzo mroźna.Michał uwielbiała tę porę roku. Większość jego koleżanek i kolegów nie lubiła zimna, jednak ona od zawsze kochał sporty zimowe, kuligi, lepienie bałwanów, rzucanie się śnieżkami i tarzanie w śniegu. Basia nauczyła go jeździć na łyzwach i nartach.Pewnego dnia Michał pojechał z rodzicami do babci.Było bardzo zimno.Tata zabrał nas na snowboard i na lodowisko.Był duży mróz, ale my i tak rzucaliśmy się śnieżkami.Wieczorem z dziadkiem odśnierzaliśmy wjazd do garażu.