Odpowiedzi

2010-04-16T17:36:47+02:00
Adam Cisowski to bohater powieści Szatan z VII klasy. Był on bardzo przebiegłym uczniem. Potrafił rozszyfrować wiele niewyjaśnionych zagadek m.in. metodę pytania prof. gąsowskiego czy kto zjadł jego lody. Był także dociekliwy i szybko nawiązywał nowe znajomości. Potrafił śledzić ludzi, w taki sposób by był nie zauważony. Pomagał innym w potrzebie np. Francuzowi. Interesował się innymi i cudzym losem. Myślę, że Adam Cisowski to osoba zasługująca na swój podziw i szacunek.
1 4 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-16T18:00:30+02:00
Chciałabym opisać głównego bohatera książki K. Makuszyńskiego pt,, Szatan z siódmej klasy``
Bohater ten był synem warszawskiego lekarza, miał czworo rodzeństwa, był uczniem siódmej klasy gimnazjum, miał siedemnaście lat. Autor tak go opisuje (...) Był to nieforemny chłopak, nieco pękaty, z rozmierzoną czupryną; sądząc po budowie musiał być sprężysty i silny. Spojrzenie miał śmiałe i dziwnie przenikliwe''.
Cisowski był lubiany przez swoich kolegów. Pomagał zawsze tym którzy byli w potrzebie, choć nieraz musiał ryzykować. Był pogodnym i szczerym kolegą. Zazwyczaj wesoły i uśmiechnięty, nigdy nie unosił się gniewem. U miał zachować spokój i opanowanie. Cieszył się wielkim autorytetem. Adaś to chłopiec prawego i szlachetnego charakteru. Zawsze postępował uczciwie. Nie znosił kłamstwa. Uważał że najważniejsze w życiu człowieka jest zachowanie godności i honoru.
Adaś jest wzorem bohatera młodzieżowego, jest uczniem gimnazjum, dobrym kolegą, detektywem. Autor nadał mu przezwisko ,,szatan,, by podkreślić jego spryt i przedsiębiorczość. Ma on tęż cechy sprzeczne z tym przezwiskiem, jest bowiem szlachetny, dobry, odpowiedzialny, prawdomówny, można mu zaufać
2 5 2