Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-09T14:20:27+01:00
Dear Aunt
I have a big problem with my sister. She is horrible. When my friends come to my house she always sits in my room and doesn't want to go out!!! Last week she stolen my favorite skirt and she broken up it!!! I told about it my parents but they told me that I have to be patient because my sister is young.
They don't understand the real problem. Yesterday she scribbled my walls. My dad was angry but not with my sister. He was angry with me!!
I don't know what I should do in this situation. Please help me.

Justa

Kochana ciociu
Mam wielki problem z z moją siostrą. Jest okropna. Kiedy moi przyjaciele przychodzą do mnie do domu ona zawsze siedzi w moim pokoju i nie chce wyjść!! W zeszłym tygodniu ukradła moja ulubiona spódniczkę i ją zepsuła!! Powiedziałam o tym moim rodzicom ale oni kazali mi być cierpliwą bo moja siostra jest jeszcze mała. Nie rozumieją prawdziwego problemu. Wczoraj pobazgrała mi ściany. Tata był zły, ale nie na moją siostre. Był zły na mnie!!
Nie wiem co powinnam zrobić w tej sytuacji. Proszę pomóż mi.
Justa
  • Użytkownik Zadane
2010-02-09T15:06:56+01:00
... droga ciociu proszę cię o radę. Otórz nie wiem co zrobić, na urodziny mamie. Ma je niedługo a ja nie mam pomysłu na prezent


... madam, I beg you for advice. do not know what to do on your birthday mom. It is not long but I have an idea for a gift