1.Korzystając z mapy w atlasie, uzupełnij zadania.

Linia frontu wschodniego w latach 1914-1915 przebiegała przez ziemie polskie zaborów ...... i ...... . W trakcie dalszych walk wojska rosyjskie zostały wyparte w kierunku ...... . Wskutek tego terytorium zaboru rosyjskiego znalazło się pod okupacją wojskową ...... i ...... .

2.Wyjaśnij, na czym polegał tragizm Polaków wcielonych do armii zaborców. Wykorzystaj tabelę zamieszczoną w podręczniku str. 27 oraz poniższy fragment wiersza Leopolda Staffa.

[...] Bo brat zabija brata na rodzinnym polu,
W bliźnie łona kieruje cios żelaznych cierni,
Wśród wspólnych zagród, które goreją w okolu.

3.Wyjaśnij, dlaczego Polacy walczyli po obydwu stronach frontu.

PS Te zadania są z 3 gimnazjum w ćwiczeniach na 22 str. są to zadania 3,4,5(nie napisałem, ale byłbym wdzięczny jakby ktoś zrobił),6.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-09T22:34:38+02:00
1. Linia frontu wschodniego w latach 1914-1915 przebiegała przez ziemie polskie zaborów austriackiego i niemieckiego. W trakcie dalszych walk wojska rosyjskie zostały wyparte w kierunku zachodnim . Wskutek tego terytorium zaboru rosyjskiego znalazło się pod okupacją wojskową polskiego i rosyjskiego
2.tragizm Polaków to inaczej wcielonych do armii zaborców niestety polegał on na tym, że choć nie chcieli to musieli bez swojej woli walczyć przeciwko swoim rodakom.Polak zabijał polaka dlatego ze był w innej armi.
3. Walczyli po obu stronach frontu z tego powodu ze nie mieli wyboru czasem generał z innego kraju dał im rozkaz zabicia swojego jesli tego nie uczynił to on stawał się ofiarą.
3 5 3