Odpowiedzi

2009-10-09T21:09:45+02:00
[akapit] Teza : Moim zdaniem obejrzenie adaptacji filmowej nie może zastąpić jej przeczytania.
[akapit] Pierwszym argumentem jaki użyje będzie to, że czytając książkę możemy dowiedziec sie wiecej na temat danych postaci, poprzez ich opisy, cechy charakteru itp. Kolejnym argumentem na potwierdzenie mojej tezy bezie to, ze adaptacja filmowa nie przekaże nam wszystkich informacji na temat książki, ponieważ niektore zostana wyciete. Przytoczmy jeszcze jeden argument. Czytanie ksiązki daje nam większe emocje, ponieważ mozemy sobie wyobrazic dane sceny, akcje, momenty. A w filmie wszystko ukazane jest "prosto mostu". Czytając ksiazke dziala nasza wyboraznia a im bardziej sie wciagniemy tym lepiej bedzie sie czytało ksiązkę.
[akapit] Mam nadzieję ze to wystarczy na potwierdzenie mojej tezy.
39 3 39
2009-10-09T21:18:06+02:00
W dzisiejszych czasach, wielu z nas ,aby nie tracić cennego czasu zapomniało już o czytaniu książek . Uważamy ,że są one stratą czasu. Lektury szkolne to zmora wszystkich uczniów . Często bywają zbyt trudne do zinterpretowania , pisane niezrozumiałym językiem , dlatego wielu z nas , zamiast spędzać czas na czytaniu , woli obejrzeć film . Zajmuje dużo mniej wolnego czasu , który młodzież woli spędzić na różnorakie inne sposoby , ale czy obejrzenie adaptacji filmowej powieści może zastąpić jej przeczytanie? Uważam , że nie . Postaram się to uzasadnić, najlepiej jak potrafię .
Adaptacje filmowe , mimo że są przygotowywane z coraz to większą dokładnością , to w pełni nie odzwierciedlają tego co może przekazać nam książka .
Kolejnym argumentem , że obejrzenie adaptacji filmowej powieści nie może zastąpić jej przeczytanie,jest fakt iż ,poprzez czytanie kształtuje się nasz język i styl wypowiedzi oraz bezbłędne pismo . Im więcej czytamy tym charakter naszych wypowiedzi staje się dojrzalszy i rozbudowany .
Obejrzenie adaptacji filmowej nie zastąpi nam przeczytania książki , choćby dlatego ,że w tych czasami parusetstronicowych powieściach jest zawartych dużo szczegółów , ciekawostek i cytatów . Nie są one już tak dokładnie wyodrębnione w filmach .
Obejrzenie adaptacji filmowej powieści może być dużo prostszym rozwiązaniem ,ale według mnie film nigdy nie zastąpi książki . Ktoś kiedyś powiedział " Kto czyta, ten wie " ale jeszcze nikt nie powiedział , że nasza wiedza staje się bogadsza od oglądania filmów .

POZDRO ;)
30 4 30