Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-09T15:32:32+01:00
Uważam, że współczesny ojciec powinien być stanowczy, wyrozumiały i pogodny. Swoją tezę postaram się poprzeć odpowiednimi argumentami.

Moim pierwszym argumentem jest stanowczość. Mimo tego, że społeczeństwo nieubłagalnie się rozwija, ojciec, zawsze powinien być ojcem. Oczywiście, nie powinien dziecku na wszystko pozwalać. Dlaczego? Niezbyt dobrze może się to skończyć. Wędrowanie po wszystkich imprezach, bankietach nie jest bezpieczne. Ojciec, zanim puści syna/córkę na imprezę musi znać szczegóły wyjścia.

Kolejnym argumentem jest wyrozumiałość. Współczesny ojciec powinien doskonale dogadywać się ze swoim dzieckiem. Wiedzieć, kiedy mu źle a kiedy dobrze. Pozwalanie córce/synowi na wszystko nie jest najlepszym wyjściem. Ojciec w swoich wyborach powinien być stanowczy, dbać tylko i wyłącznie o dobro swej pociechy.

Nie można pominąć także dobrego humoru. Idealny ojciec nie powinien się za często przejmować. Dziecko jest na tyle czujne, że zawsze ma świadomość co się święci. Widząc smutnego ojca, bierze z niego przykład. Tatuś powinien dbać o dobre samopoczucie potomka. Zabierać go do kina, na lody, do teatru. Jego obowiązkiem jest wspólne spędzanie czasu ze swoim dzieckiem. Dzięki temu się zbliżają, lepiej rozumieją.

Myślę, że przytoczone argumenty pozwolą zgodzić się z twierdzeniem, że współczesny ojciec powinien być stanowczy, wyrozumiały i pogodny. Jak wiemy, tatuś powinien zawsze próbować zrozumieć swoje dziecko, lecz niekoniecznie na wszystko mu pozwalać.
  • Użytkownik Zadane
2010-02-09T16:04:50+01:00
Według mnie współczesny ojciec powinien być troskliwy, stanowczy i wyrozumiały.

Moim pierwszym wymienionym argumentem jest troskliwość.Prawdziwy, współczesny ojciec, powinien martwić się też o swoje dziecko, nawet jak jest to już nastolatek/nastolatka.Drugim moim argumentem jest wyrozumiałość.Ojciec powinien rozumieć doskonale swoje dziecko, powinien wiedzieć kiedy jest mu dobrze, a kiedy źle.Prawdziwy ojciec powinien też być stanowczy.Gdy dziecko pyta się o jakąś rzecz ojca, to zawsze ma prawo powiedzieć nie, ale ma prawo zawsze rozważyć to wszystko i być wyrozumiałym, np. Córka prosi ojca o wyjście na urodziny, mówi że wróci o 22:00, więc prawdziwy ojciec powinien rozważyć czy pozwolić córce, czy nie.