Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-08T17:05:04+01:00
Danuśka jest córką rycerza Juranda ze Spychowa, z możnego rodu. Jagienka jest także córką rycerza- Zycha ze Zgorzelic, również z bogatego rodu. Obie są półsierotami, a ich matki zmarły gdy one były małe.
Danuśka jest krucha i delikatna. MA jasne, długie włosy. Była dzieckiem, gdy ją poznajemy, miała ok. 12/13 lat. Jagienka jest szczupła, smukła, ma ciemne, nawet długie włosy. Gdy ją poznajemy jest już nastolatką, ma ok. 15 lat. Obie mają śniadą cerę i niebieskie oczy.
Charakter Danuśki wskazuje, że Danuśka jest spokojna, cicha, ufna, kochająca, opiekuńcza. Dziewczyna jest wychowana i kulturalna. Potrafi grzecznie odmówić i podziękować. Jagienka jest energiczna, wesoła, śmiała, prawdomówna, dzika. Potrafi dążyć do celów, a przy tym jest uparta. Wśród rycerzy jest podziwiana za swoje umiejętności i uważana za piękną dziewczynę. Jagienka jest także opiekuńcza jak Danuśka, chojna i odważna. Nie boi się podejmować wyzwań. Jest naturalna w sposobie bycia. Często stawia na swoim. Potrafi zająć się domem i ogrodem, a także chorą osobą.
Jurandówna umie grać na luteńce i przepięknie śpiewać. Podziwiano ją za piękny głos, urodę i świetną grę na lutni. Lubi śpiewać, ale nie potrafi polować jak Jagienka.
Córka Zycha ze Zgorzelic jeździ konno, uczęszcza w polowaniach, dobrze i zgrabnie posługuje się bronią, potrafi gospodarzyć. Umie także świetnie pływać. Nie boi się sama CHODZIć nocą do lasu. Jagienka potrafi stawić czoło zwierzęciu,które było o wiele większe niż ona. Jagienka nie potrafi śpiewać i grać na lutni jak Danuśka. Woli polować.
Czytając powieść Henryka Sienkiewicza pt."Krzyżacy" polubiłam bardziej Jagienkę, ponieważ jest ruchliwa, odważna, lubi podejmować decyzje i ryzyko, lubiła nowe przygody. Nie dbała, aż otak przesadnie o swój wygląd jak Danuśka ze SPychowa Często jest roztrzepana. Córka Zycha ze Zgorzelic jest zawadiacka, naturalna, ciekawa świata, energiczna, wesoła i szczęśliwa.
Natomiast Danuśka jest osobą spokojną, umairkowaną i emocjonalnie nie dojrzałą. Wydaje się taka smutna, czasem, aż niezadowolona ze swego życia. Danuśka nie lubi podejmować przygód jak Zychówna. Woli być w domu, zajmować się ogrodem i domem.
Ja bardziej lubię osoby, które są szalone, energiczne, odważne, wesołe jak Jagienka, niż takie jak Danuśka spokojne, smutne, nie lubiące przygód i chcące ich szukać. Osoby energiczne i ruchliwe są bardziej ciekawe.


Dodałam to w wypracowaniach na starym koncie [xxmyszka13xx] żeby nie było, że plagiat. Usunęli mi tamte konto -.- pozdrawiam ; *
2010-02-08T17:08:09+01:00
Danusia:
córka juranda ze spychowa, dwórka księżnej anny danuty,jej mama zmarła w czasie napadu krzyżackiego na jej dom,żona Zbyszka, wyróżniałą się bardzo delikatną urodą, miałą jasne, długie włosy, była drobnej budowy ciałą, miałą niebieskie oczy,pięknie śpiewałą, i grała na lutni, wychowywana zdala od problemów, ma 12 lat niedojżałą, dziecinna,
Jagienka:
bardzo kochałą Zbyszka, miała szacunek do niego i jego kobirety, była gotowa poczekac na miłośc, wielkoduszna, też straciła matke bardzo dojrzała wychowywana w normalnym otoczeniu, nauczona zajmowac sie gospodarstwem