Odwołując się do doświadczeń "Małego Księcia", napisz rozprawkę, w której rozważysz słuszność strwierdzenia: "Wędrowanie pozwala odkryć prawdę o sobie i innych ludziach" opszyj sie na trzech argumętach. min.18 linijek na papierze kancelaryjnym
dałbym więcej punktów ale nie mam


bardzo pilne plz

1

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-08T19:48:22+01:00
No dobra niech ci będzie .

Dobrymi przykładami tego stwierdzenia są bohaterowie wspaniałych książek, z którymi miałem okazję się zapoznać w czasie ostatniego roku .

Mały Książe podróżował, aby poznać swoich przyjaciół. W trakcie przemieszczania z planety na planetę, zarówno poznał samego siebie, jak również zachowania innych ludzi. Po długiej wędrówce zrozumiał, że to czego tak nieustannie szukał we wszechświecie, miał tuż nieopodal na swojej planecie. Przyjaciela miał przy sobie. Musiało wiele czasu upłynąć, aby zrozumiał, że to róża jest tą jedyną, i że jest i przyjaciółką, i kompanem w walce z przeciwnościami losu. W czasie tej wyprawy poznał różnych ludzi. Ze zdziwieniem dostrzegł, jak różne motywy decydują o ich zachowaniach

i postawie wobec życia i innych ludzi. Nie wszystkie postacie były mu pokrewne. Potrzeba mu było wiele czasu w tej wędrówce, aby wreszcie zrozumieć, kto jest jego przyjacielem.

Następnym dobrym przykładem tego, iż wędrowanie pozwala odkryć prawdę o sobie i innych ludziach jest historia życia Skawińskiego. Przeżywając różne koleje losu spotykał ludzi, którzy wykorzystywali jego przyjaźń, otwartość, naiwność. Robili to cynicznie.W czasie burzliwej swojej tułaczki Skawiński zrozumiał, że powinien liczyć tylko na siebie.

Na końcu chcę wspomnieć o Bilbo Bagginsie, który również w czasie swej wyprawy w odzyskaniu skarbu krasnoludów miał okazję poznać samego siebie. Zrozumiał, że nie musi być leniwym, nie potrzebującym nikogo hobbitem. Zauważył, że pięć posiłków dziennie nie jest najważniejsze. Okazało się, że jest w stanie dokonać wielkich czynów. Z wielkiego lenia zmienił się we wspaniałego kompana i przyjaciela, którego wszyscy szanowali i lubili.

Z powyższych przykładów jasno wynika, że wędrowanie pozwala odkryć prawdę o sobie i innych ludziach. Tak więc podróżujmy, bo podróż jest świetnym sposobem poznania siebie, jak i innych z którymi się podróżuje. Możliwe, że w czasie jednej z takich wędrówek, dowiemy się wielu interesujących rzeczy o sobie i innych.
5 3 5