Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-08T18:03:22+01:00
Czy ,,Testament mój ‘’Słowackiego dotyczy współczesnych polaków ?
W XXI w. coraz większy nacisk jest pokładany na naukę, pracę lub inne obowiązki. Człowiek żyje coraz szybciej i niestety nie baczy na cierpienie innych. Także patriotyzm został zapomniany, lekarstwem na twardość ludzkich serc jest z pewnością mądrość przodków zawarta w patriotycznych dziełach takich jak ,,Testament mój''.
Autor w utworze w pewien sposób składa testament duchowy jak i tez przesłanie. Nakazuje m.in. patriotyczne wychowywać dzieci jak i też pracować i dbać o ich wykształceniem.
Według mnie,, Testament mój' dotyczy współczesnych polaków i dziś ponieważ mimo że Polska nie jest pod zaborami to nadal należy działać w słusznych sprawach takich jak pomoc państwu lub czynienie go coraz lepszym.
Kolejnym dowodem jest to, że każdy z nas chce być pochowany na ziemi ojczystej, wśród bliskich bez względu na to czy żył w XVIII czy XXI wieku. Przecież teraz tak wielu ludzi wyjeżdża do pracy za granicę. Człowieka, który opuścił swój kraj przepełnia żal i tęsknota za ojczyzną i bliskimi dlatego pragnie być blisko nich nawet po śmierci.
Następnym argumentem jest to, że tak jak za czasów Słowackiego tak i dzisiaj powinniśmy dbać i pracować nad swoim wykształceniem by czynić Polskę lepszą.
Tak więc przedstawiane argumenty potwierdzają tezę, że ,,Testament mój’’ dotyczy nas i dziś.
1 5 1