Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-08T18:11:02+01:00
Żona w lekturze B. Prusa ''Kamizelka'' jest bohaterką główną, gospodynią domową, nauczycielką oraz troskliwą i kochającą małżonką.
WYGLĄD: żona, podobnie jak jej mąż, jest kobietą przeciętnej urody, niczym się nie wyróżnia. Jest szczupła i drobna.
ŻyCIORYS: Niewiele informacji w utworze, wiadomo jedynie, że żona wraz ze swym małżonkiem wiodła spokojne, ustabilizowane życie. Kiedy mąż rano wychodził do pracy, ona zajmowała się domem i dawała lekcje. Po południu spotykali się na obiedzie, a potem zasiadali do dalszej pracy - kiedy pan pisał, pani szyła. Późną nocą oboje kładli się spać. Byli jednym z ubogich warszawskich małżeństw.
CHARAKTERYSTYKA: Żona jest opiekuńcza i troskliwa, roztacza wokół męża aurę spokoju i ciepła, wie, że właśnie tego chory najbardziej potrzebuje. Imponują w niej opanowanie i wewnętrzna dyscyplina, z jaką kobieta narzuca sobie spokój w najtrudniejszych chwilach. Potrafi pokonać ból, lęk, brak nadziei, bezsilność i smutek męża, stara się, by w ostatnich miesiącach życia mąż czuł się spokojny i kochany.
ROLA W UTWORZE: Żona jest kobietą całkowicie oddaną mężowi, bardzo go kocha. Kiedy zachorował, ona nie dawała po sobie poznać, jak bardzo się niepokoi, a by mąż mógł się czuć pewnie i bezpiecznie. Była dobrą, troskliwą i kochającą żoną.
Małżonkowie stanowią piękną parę. Są całkowicie sobie oddani, potrafią dla siebie nawzajem cierpieć. Skromni, ubodzy, cieszą się własnym szczęściem i wspierają w nieszczęściu. Z pokory przyjmują to, co im przynosi los.

to są argumenty... =D
10 3 10