Odpowiedzi

2010-02-08T18:28:16+01:00
Alek-Aleksy Dawidowski, nazywany przez swoich kolegów"glizdą" ze względu na swój 'długi' wzrost, członek podziemnej organizacji Wawer. Alek mieszkał w domu typowo inteligentnym. Miał siostrę-Marylę. Był to chłopak wysoki, szczupły, o niebieskich oczach i płowej czuprynie, zawsze uśmiechnięty. Przy byle okazji wpadał w zachwyt, wesoły, bystry, pomysłowy, pracowity, uczciwy.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-08T18:37:02+01:00
Zośka - Tadeusz Zawadzki
Był chłopcem wyjątkowo uzdolnionym, łatwo przyswajał sobie nowe wiadomości, ale nie dbał o stopnie - uczył się na czwórki. Został obdarzony niemal dziewczęcą urodą. Delikatna cera, regularne rysy, jasnoniebieskie oczy i włosy złociste, uśmiech zupełnie dziewczęcy, ręce o długich, subtelnych palcach . . .
I pewnie dlatego był delikatny, powściągliwy, nieśmiały i bardzo przywiązany do matki (jak wszyscy chłopcy zresztą). Wśród kolegów cieszył się ogromnym autorytetem, chociaż w ogóle o to nie dbał. Umiał skupić na sobie uwagę otoczenia, chętnie go słuchano - urodzony organizator i przywódca. Uparty i ambitny, miał też dar przewidywania. W okresie okupacji był drużynowym 23. WDH, pierwszym komendantem Grup Szturmowych na terenie Warszawy, uzyskał stopień podporucznika AK. Odznaczony Krzyżem Virtuti Militari, dwukrotnie Krzyżem Walecznych. Zginął 20 sierpnia 1943 roku w akcji pod Sieczychami, a urodził się (chyba) w 1921 roku.

PS> BEZ OBAW TO ZADANIE NIE JEST Z INTERNETU :)