Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-08T18:26:29+01:00
SWIAT | 03 lutego
Korea głoduje

SWIAT | 03 lutego
Izrael zrzuca bomby

SWIAT | 04 lutego
W Rumunii będzie tarcza antyrakietowa

SWIAT | 07 lutego
Ukraina wybrała Janukowycza
  • ana2
  • Rozwiązujący
2010-02-08T18:29:49+01:00
1)Polityka
http://wiadomosci.onet.pl/2125606,11,od_pierwszych_dni_tworzyl_polska_dyplomacje,item.html
2)Polityka
http://wiadomosci.onet.pl/2125546,11,trwa_spotkanie_komisji_z_szefem_abw,item.html
3)Nauka
Wychowywanie dzieci obniża ciśnienie krwi
Wielu rodzicom posiadanie potomstwa kojarzy się z siwizną, bezsennymi nocami i nieustannym zamartwianiem się, jednak najnowsze badania dowodzą, że wychowywanie dzieci w rzeczywistości obniża ciśnienie krwi.
Zdaniem badaczy z Brigham Young University w Utah, rodzicielstwo daje poczucie sensu i celu życia, co pomaga w obniżeniu stresu i spojrzeniu na życie z odpowiedniej perspektywy.
4)Nauka
Sukces polskich naukowców; Rosjanie odpuścili
Pozostałości po wielokondygnacyjnej, monumentalnej budowli z okresu hellenistycznego odnaleźli w Tanais, u północno-wschodnich wybrzeży Morza Azowskiego nad Donem, archeolodzy z Ośrodka Badań nad Antykiem i Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego.
- Odkrycia dokonaliśmy w miejscu, które badacze rosyjscy porzucili 50 lat temu, jako nie rokujące interesujących znalezisk. Przypadkiem natrafiliśmy na fragment muru, którego jakość i grubość świadczy o istnieniu w tym miejscu monumentalnej budowli, liczącej zapewne 3 lub 4 piętra - wyjaśnia kierujący badaniami dr Tomasz Scholl.

Archeolodzy przypuszczają, że znajdowała się w tym miejscu rezydencja władcy zachodniej części Tanais.

Podczas ostatniego sezonu na terenie dawnego Tanais warszawscy archeolodzy zbadali również fragment nekropoli dziecięcej z II i pierwszej połowy III wieku n.e. Dzieci chowano zgodnie z grecką tradycją w amforach.

Warszawska misja archeologiczna kierowana przez dr Tomasza Scholla bada Tanais nieprzerwanie od 1996 roku. Badania będą kontynuowane w 2010 roku.

Miasto Tanais istniało przez 550 lat - od początku III wieku p.n.e. do połowu III wieku n.e. Jego powierzchnia nie przekraczała nigdy 15 ha, a liczba ludności dochodziła zapewne do 5 tysięcy mieszkańców. Był to niebezpieczny dla osadnictwa region. Tanais leżało bowiem na szlaku wędrówek kolejnych fal koczowników napływających ze wschodu. To tutaj stykały i ścierały się wpływy greckiej cywilizacji antycznej i plemion stepowych.
proszę ;]
brane z onet.pl