Siemanko.Mam problem,nauczycielka od języka niemieckiego kazała mi napisać list w którym informuje kumpla o swoich planach na przyszłość.Napisałem już po polsku ale po nie niemiecku za h*ja nie napisze.Pomożecie mi go przetłumaczyć na język niemiecki??.Tylko bez żadnych TRANSLATORÓW!!


Drogi Tomku
Tak bardzo mi przykro, że nie kontaktowałem się z Tobą, ale po prostu nie miałem czasu. Wiem, że nie mam ,możliwości się z Tobą spotkać dlatego proszę Cie abyś dołączył do listu swoje zdjęcie. Mam Ci tyle do powiedzenia lecz niestety czas mnie goni. Jak wiesz niedługo idę do nowej szkoły i muszę postarać się o lepsze oceny i jak najlepiej napisany egzamin a to wymaga wielkiej rzetelności i za angażowania z mojej strony, co do nowej szkoły to chciałbym dostać się na AWF. Tak często zmieniam swoje decyzje odnośnie swojej przyszłości, że gdy zasypiam wyobrażam sobie, że jestem dobrym hokeistą , ale gdy już wstaje i wita mnie nowy dzień wyobrażam sobie że jestem piłkarzem i gram w bardzo dobrym klubie . Gdybyś był tutaj na pewno pomógłbyś mi podjąć decyzje. Przepraszam ale na tym muszę już kończyć. Pozdrawiam

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-09T04:13:25+01:00
Mein lieber Tomek,
es tut mir leid, dass ich mich bei Dir nich gemeldet habe, aber ich hatte einfach keine Zeit.
Ich weiß, dass ich keine Möglichkeit habe Dich zu treffen und deswegen bitte ich Dich mir ein Foto von Dir zu schicken.
Ich würde Dir gerne so viel erzählen, aber die Zeit steht mir einfach im Nacken.
Wie Du weißt, bald wechsle ich die Schule, deswegen muss ich meine Noten verbessern und die Prüfung gut bestehen. Die Tatsache verlangt von mir sehr viel gründliche Arbeit.
Was die neue Schule angeht, möchte ich AWF studieren.
Ich wechsle sehr oft meine Entscheidungen, was meine Zukunft angeht.
Wenn ich einschlafe stelle ich mir vor, ich wäre ein sehr guter Hockey-Spieler, aber wenn ich wieder aufwache und der neue Tag vor mir steht, sehe ich mich als Fußball-Spieler, der in einem sehr guten Club unter Vertrag steht.
Wenn Du hier wärest, würdest Du mir bestimmt helfen eine Entscheidung zu treffen.
Entschuldige bitte, ich muss jetzt Schluss machen.
Ich Grüße Dich.