Waldemar Bury poszukuje pracy.W kilku przypadkach czynnikiem,który zdecydował o tym,że nie otrzymał on zatrudnienia,był brak prawa jazdy.W związku z tym Waldemar postanowił sobie cel:zdanie egzaminu na prawo jazdy w ciągu najbliższych 6 miesięcy.Odpowiedz na pytanie,czy prawidłowo sformułował on sój cel.Uzasadnij odpowiedz.

Uzupełnij tabelę,wpisując zalety i wady komunikowaniu ustynych oraz komunikatów pisemnych

1

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-10-12T00:32:19+02:00
Myślę że Pan Waldemar słusznie ustalił iż objął sobie za cel zdanie prawa jazdy. Wiele razy Pan Waldemar chcąc pracować na danym stanowisku lub w danej firmie został odrzucony ponieważ nie miał prawa jazdy. Jego celem jest znalezienie pracy na takim stanowisku jakie jemu odpowiada a żeby znaleźć taką pracę musi posiadać prawo jazdy.
Komunikaty ustne: zalety: możliwość szybkiego przekazania informacji i szybkiego uzyskania na nią odpowiedzi(informacji zwrotnej) wada:ujawnia się wtedy gdy w jej przekazywaniu uczestniczy więcej osób-wówczas może dochodzić do zniekształceń.
Komunikaty pisemne: zalety:uzyskanie pewności że nie zostaną one zniekształcone, mają większa precyzje i jasność niż komunikaty ustne, gdyż ludzie z większa ostrożnością posługują się słowem pisanym niż mówionym.
wada: do ich przekazania potrzebne jest więcej czasu i otrzymanie odpowiedzi zwrotnej również nie jest takie szybkie jak w komunikowaniu ustnym.
3 3 3