Napiszę wypracowanie na temat"Jak przekonać człowieka niewieżącego(intelektualistę,ateistę) do tego ze chrystus jest światłoscią świata."

Praca na minimum 1 strone A5. Potrzebuje to na zaraz, ponieważ jutro musze to oddac. Prosze nie spamować:) Z góry dziękuję:)

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-08T19:37:59+01:00
Nauka Jezusa Chrystusa jest nieskazitelna. Nie sopób sie z nia nie zgodzić. W Jego nauce dominuje miłość do Boga i do człowieka. Wiara w Boga jest indywidualna, kazdy może wybrac czy będzie podążał w strone Boga czy tez nie. Ale warto zapoznac się z nauka Chrystusa. Jezus przychodząc na ziemię, miał na celu wybawieniu świata od grzechu. Umierając na krzyzu dokonał tego czynu, odkupił świat. Jego nauka ukazjue nam, że miłość ma najwiekszą wartość. Czy to miłość do Boga czy blixniego. Jezez daje nam wytyczne według których powinniśmy żyć, uzupełnia w ten sposób 10 przykazań z dekalogu, jaki Bog ofiarofał Mojżeszowi. Wiele osób uważa, że przykazania podyktowane przez Boga sa byc może zbyt surowe, ostre w jakis sposób ograniczjące. A Jezes stara sie przekazać je w inny sposób. W taki, który nie jest taki stanowczy i który nie odstrasza. Większośc ludzi jest zdania, że są tylko ludzmi którzy poełniaja błedy, Jezus to rozumie i stara sie nam przekazac, że każdy zasługuje na druga szanse, że wszyscy jesteśmy grzesznymi ludźmi zasługującymi na przebaczenie. Bóg jest wymagającym ojcem i dlatego jego polecenia sa być może bardzo stanowcze proste i klarowne. A Jezes daje nam tę światłość, która pokazuje nam, ze miłość jest najważniejsza, że każdy zasługuje na druga szansę, i przebaczenie. A to dla współczesnego człoweka tak ważne wartość, że nawet najważniesze. Zauwazmy, jak bardzo jest dla nas to bliskie. A zawdzięczamy to Jezusowi Chrystusowi.
2010-02-08T20:10:44+01:00
Źródła naukowe podaję, że w Polsce większośc ludzi jest osobamni wierzącymi. Jednakże jak zachowamy się, gdy spotkamu ateistę lub intelektualistę? Czy zdołamy go przekonac, że Jezus jest światłością świata?
Święty Jan pisze, że na początku była ciemnośc, lecz światłośc w ciemności święci.„W nim było życie, a życie było światłością ludzi. A światłość świeci w ciemności, lecz ciemność jej nie przemogła.”
Jezus jest dla mnie światłością, ponieważ przyszedł na świat wpostaci człowieka. Był posłuszny swojemu Ojcu i oddał za mnie życie na krzyżu. To On pokazał mi jak życ. Dzięki niemu moje życie nabrało sensu. Albowiem wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia. Jedna pięsn ma słowa : "Ty światłosc dnia wszedłes w moje ciemnosci, dałes mi wzrok abym mógł widziec Twą twarz i spojrzenie miłości, ww którym roztapiasz mój strach." Moj światłosc, czyli Jezus obdarza mnie idealną miłością. Pzy niem nie czujęstrachu.
Myśle, ze te argumenty mogły by przekonac taką osobę. Jezus jest światłodścia swiata.