Napisz rozprawke o telewizorze lub komputerze.

-tworzy tekst we fragmentach zgodnych z tematem
-formuluje teze
-posluguje sie co najmniej trzema przykladami zgodnymi z tematem
-uzasadnia wybor pierwszego argumentu
---------------------drugiego ------------
---------------------trzeciego ------------
-podsumowanie rozwazania

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-08T19:27:47+01:00
W dzisiejszych czasach telewizor znajduje się w prawie każdym domu. Transmisje telewizyjne przyciągają przed ekrany miliony widzów. Rodzinne seanse filmowe stają się swego rodzaju tradycją. Te spostrzeżenia pozwoliły mi wysunąć tezę, że odbiornik telewizyjny jest naszym „oknem na świat” . Swoje zdanie postaram się udowodnić.
Na początku chciałbym się odnieść do geograficzno-krajoznawczej znajomości naszej planety. Kto ma wystarczająco siły, czasu, środków, żeby beztrosko zwiedzać, poznawać Ziemię? Naprzeciw tym trudnościom wychodzi telewizja. Oglądając kanały naukowe : „Planet”, „Discovery”, „National Geografik”, możemy, nie opuszczając fotela, przenieść się do : Afryki, Azji, Wenezueli, nad brzeg Amazonki, czy na Mount Everest, poznać faunę , florę oraz kulturę ludów zamieszkujących tamte rejony. Osobiście kilka dni temu postanowiłem wraz z kanałem „Sicne” odbyć podróż kosmiczną po Układzie Słonecznym. Było wspaniale.
Kolejnym argument wiąże się z oglądalnością programów informacyjnych. „Wiadomości” , „Fakty” , „Wydarzenia ” przyciągają codziennie ponad 20 milionów widzów. Dobitnie ukazuje to, że Polacy najchętniej otwierają „okno na świat” właśnie przez telewizję.
Mój trzeci argument stanowi fakt o propagandowej roli telewizji. Wielkie firmy najczęściej przez emisję spotów reklamowych docierają do klienta. Prym w tej branży wiedzie „Hayah”, której reklama z „Dżonym 11 palców” zdobyła ogromną popularność i w znacznym stopniu przyczyniła się do sukcesów marketingowych firmy.
Reasumując, telewizja jest doskonałym „oknem na świat.”. Pozwala nam poznać,
odkryć, zrozumieć otaczającą rzeczywistość. Starajmy się, by też kiedyś znaleźć się w tym oknie