Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-08T19:55:32+01:00
Pietnastoletni święty to Dominik Savio. Urodził się on we Włoszech.W dniu komuni św napisał kilka postanowień w swoim zeszycie między innymi "raczej umrzeć, niż zgrzeszyć. Jego Ojciec był kowalem a matka krawcową.Chciał zostać kapłanem jednak zmarł w 15 roku życia na zapalenie płuc.
2 3 2
2010-02-08T19:56:17+01:00
Św. Dominik Savio wychował jego mistrz ks.Bosko Papież pius 12 czerwca 1954 r., umieścił go w galerii Świętych Kościoła katolickiego. przedstawiona urzekająca postać bardzo młodego chłopca. Jego życie, choć na pierwszy rzut oka wydawać się może zwyczajne, pozbawione atrakcyjności w potocznym tego słowa znaczeniu, wzrusza, przykuwa uwagę, wzbudza zainteresowanie i podziw. Wytłumaczenie tego faktu może być tylko jedno: nadprzyrodzone blaski prześwietlają proste słowa i prozaiczne czynności młodzieńca.
2010-02-09T00:51:53+01:00
Piętnastoletni świety, wychowanek świętego Jana Bosco, Włoch. Jako siedniolatek postanowił sobie między innymi: 'Raczej umrę, niż zgrzeszę'. Kiedyś chłopiec wezwał Jana Bosco, by natychmiast jechał do pewnego mieszkania, okazało sie, że tam umierał protestant chcący pojednać się z Kościołem. Umierając, Dominik zawołał: 'Do widzenia, ojcze, jakie piękne rzeczy już widzę!'
Czemu został świętym? Kiedy Jan Bosco mówił w kazaniu o świętości, że jest dostępna dla każdego, mały Dominik oznajmił: 'Czuję potrzebę i pragnienie, aby zostać świętym. Nie myślałem nigdy, że jest to takie łatwe. Muszę zostać świętym.' Potrafił zachęcić kolegów do czynienia dobra. Zmarł po długiej i męczącej chorobie płuc. Czytał życiorysy świętych, próbował ich naśladować, na przykład kiedyś po długich poszukiwaniach znaleziono go za ołtarzem w kościele nie reagującego na bodźce- trwał w głębokiej adoracji przez siedem godzin! Otrzymał między innymi dar kontemplacji i ekstazy.
Jest patronem służby liturgicznej:)