Odpowiedzi

2010-02-08T20:46:04+01:00
KSIĘŻNICZKA
Dawno, dawno temu, za górami za lasami żyły dwie siostry.
Eilza - dobra i uczciwa, Eryka zła i okrutna. Były one córkami króla i królowej.
Pewnego dnia księżniczki dorosły i król postanowił wydać za mąż. Mijały lata, miesiące, aż w końcu Eryka wybrała sobie księcia. Był on piękny, ale okrutny tak jak ona. Król widząc, że jednej z córek zajęło wybieranie męża tyle lat, postanowił elizie wybrać sam. Dziewczyna słysząc to, uciekła z domu. Królowa rozpaczała,a król po kilku dniach ogłosił, że jego córka nie jest już księżniczką.
Nadeszła zima. Śnieżyce i zawieje robiły się coraz silniejsze. Eliza chodziła i prosiła, aby ją ktoś przyjął do swego domu. Zmarznięta usiadła pod drzewem i zasnęła. Czarownica widząc to zaczarowała ją w łabędzia. Gdy dziewczyna się obudziła nie mogła uwierzyć, że nie jest już sobą.
Eliza zaczęła nucić piękną piosnkę:
Byłam piękna,
już nie jestem
mym marzeniem być nią znów.
Słysząc to królewicz zabrał ((łabędzia)) do swego królestwa. Eliza zakchała się w nim.
Mieszkała w pokoju na strychu. całe dnie śpiewała tę uroczą piosenkę. Królewicz zaciekawiony poszedł na górę. Eliza nagle przestała śpiewać. Chciał się znią zapoznać, więc podszedł bliżej. Wystraszona zaczęła sie cofać w stronę okna. Królewicz podbiegł aby ją zatrzymać. Lecz bylo za późno.
Eliza wypadła z okna i umarła.
wszyscy rozpaczali tego pięknego łabędzia. Królewicz ze smutkiem spędził resztę swojego życia.MAM NADZIEJĘ, ŻE POMOGŁAM:)
1 5 1