Chodzi mi o przyrode błagam oddałam moje wszystko pkt.(oprucz 1)


1.) Sporządź notatkę o krainie, która jest rozwiązaniem rebusu.
( Rozwiązanie rebusu to : NIZINA POŁUDNIOWOWIELKOPOLSKA ) (8 linijek proszę jeśli można )


.................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

1

Odpowiedzi

2010-02-08T22:29:55+01:00
Południowo-wielkopolska Nizina, jest to duży region naturalny w środkowej Polsce, wchodzący w obręb podprowincji Niziny Środkowopolskie. Powierzchnia ok. 17 tys. km^2.

Nizina Południowowielkopolska leży w dorzeczu górnej Warty i częściowo środkowej Odry. Od północy graniczy z Pojezierzem Wielkopolskim i Leszczyńskim, od południowego zachodu z Obniżeniem Milicko-Głogowskim i Niziną Śląską, od południa z Wyżyną Małopolską, od wschodu z Niziną Środkowomazowiecką i Wzniesieniami Południowomazowieckimi. Region w większości stanowi równinną krainę rolniczą.
Jeziora Niziny Południowowielkopolskiej:
Jezioro Grzymisławskie, Jezioro Jarosławskie, Jezioro Mochyńskie, Zalew Ruszkowski, Zalew Śremski.
14 3 14