Odpowiedzi

2010-02-08T20:37:36+01:00
Film animowany pt.: „Epoka Lodowcowa 2” , przedstawia dalsze losy zwierząt żyjących w Epoce Lodowcowej, a między innymi trójki przyjaciół: tygrysa Diego, leniwca Sida i mamuta Mańka.
Ostoja spokoju, czyli Maniek, jest bardzo skrytym w sobie mamutem. Jest ogromny, ma brązową sierść. Dwa długie, zaokrąglone, ostre kły, wystają mu spod długiej trąby. Na głowie ma ciemnobrązową czuprynkę. Jego oczy są duże i wyłupiaste. Uszy są małe i okrągłe. Maniek jest bardzo samotny, chociaż ma dwójkę przyjaciół. Bardzo pragnie założyć rodzinę i mieć potomstwo, jednak dawno nie spotkał na swej drodze innego mamuta, więc boi się, że jest ostatnim przedstawicielem swojego gatunku. I nagle, uciekając przed wielką katastrofą, spotyka mamuta Elę, wraz z dwoma oposami: Edkiem i Zdzichem. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że oboje się nie znoszą, a na dodatek, Ela uważa, że jest oposem. Maniek jest dobry i szlachetny, bohaterski i odważny, czym się wykazał, ratując Elę przed utonięciem. Czasami był egoistyczny. Uważa, że wygląd nie jest najważniejszy. Zawsze jest pomocny, gdy tylko trzeba, to znajdzie czas na dobry uczynek. Niekiedy postępuje zbyt pochopnie i nie zwraca uwagi na to, co powie. Zdarzało się, że był oschły dla innych.
Czasami jest zabawny, ale wprowadza do filmu trochę mroczny nastrój. Na początku wygląda na potwora, ale w głębi serca jest bardzo przyjazny.
Moim zdaniem, Maniek jest dobry, a my powinniśmy nie patrzeć tylko na wygląd, lecz na to, co jest w środku, czyli w głębi serca. Uważam, że Ela mu się podobała, ale nie okazywał tego. To jest pozytywna postać i myślę, że powinniśmy brać z niego przykład.